Wisła Kraków wchodzi w e-sport z nowym sponsorem
  • 0
  • 1
17.10.2019

Wisła Kraków wchodzi w e-sport z nowym sponsorem

Wisła Kraków wchodzi w e-sport. Barwy Białej Gwiazdy reprezentować będą zawodnicy rywalizujący w „FIFA 20” oraz „Counter-Strike: Global Offensive”. Sponsorem tytularnym nowej sekcji jest krakowska firma All in! Games, która jest też partnerem biznesowym klubu.

Powołanie sekcji e-sportowej w Wiśle Kraków ma być kolejnym krokiem włodarzy w kierunku rozwoju klubu i budowania jego tożsamości w innowacyjnych sektorach. Wejście na nowy rynek ma pozwolić na pokazanie prawdziwego charakteru Wisły młodej rzeszy odbiorców.

Powołanie sekcji e-sportowej, a także pozyskanie dla niej tytularnego sponsora, jest naturalnym krokiem rozwojowym Wisły Kraków na drodze do odbudowy klubu. Myśląc o przyszłości, otwieramy się na nowe, perspektywiczne kierunki, poszerzając obszary dotychczasowego działania. Myśląc o teraźniejszości, zyskujemy nowy podmiot finansujący także klub jako całość.

Warto zaznaczyć, że wzrastają również możliwości pozyskania kolejnych sponsorów oraz zawierania relacji biznesowych w innowacyjnych branżach, które coraz częściej widać w globalnym futbolu. Cieszymy się, że białą gwiazdę na piersi nosić będą młodzi zawodnicy. Będą współtworzyć tym samym potęgę Wisły w obu światach: wirtualnym i realnym. Jesteśmy pewni, że współpraca ta przyniesie wszystkim stronom korzyści – powiedział Piotr Obidziński, który w Wiśle Kraków pełni obowiązki prezesa.

Zawodnicy sekcji e-sportowej występować będą pod nazwą Wisła All In! Games Kraków.

Rynek gier rozwija się dynamicznie, a e-sport jest jego istotnym elementem, dlatego chcemy stać się częścią tego fenomenu. Turnieje e-sportowe przyciągają przed ekrany miliony widzów na całym świecie. Polskie drużyny nie raz pokazały, co potrafią i trafiały na podium w międzynarodowych potyczkach.

Wisła Kraków to klub z tradycjami, wieloletnią historią sukcesów i jednocześnie bardzo rozpoznawalna marka. Wierzymy, że to pomoże nam dotrzeć do wielu nowych odbiorców. Zaangażowanie w e-sport nie tylko odkryje przed nami nowe możliwości rynku, ale również pozwoli nam na lepszą obsługę gier e-sportowych, które trafią w przyszłości do naszego portfolio. Zdobędziemy doświadczenie, które z pewnością przyniesie w przyszłości wiele korzyści – mówi prezes All In! Games, Maciej Łaś.

Wisłę All In! Games Kraków reprezentować będą początkowo dwie e-sportowe dywizje. Jedną z nich jest zespół „CS:Go”, który jak dotąd występował pod roboczą nazwą Adwokacik. O sile składu stanowi mieszanka doświadczonych zawodników i młodych talentów. Gracze ci zdążyli już zaistnieć na krajowej i międzynarodowej arenie. Ostatnio pojawili się na turnieju V4 Future Sports Festival w Budapeszcie, gdzie dotarli do ćwierćfinału.

Wkrótce, już w barwach Wisły All In! Games Kraków, drużyna przystąpi do rywalizacji m.in. w ESL Mistrzostwach Polski. Jej debiutem będą natomiast rozgrywki WarmUp organizowane przez Polską Ligę E-sportową. Odbędą się one 18–20 października podczas Targów Poznań Game Arena.

Barwy Wisły All In! Games Kraków reprezentować będą również zawodnicy „FIFA 20”. Do sekcji należą Bartosz Bejott Jakubowski oraz Jakub Cyanide Mikołajewski. Obaj gracze mają doświadczenie w rywalizacji na krajowym i międzynarodowym podwórku. W ostatnim sezonie występowali w rozgrywkach Ekstraklasy Games. Zarówno Jakubowski, jak i Mikołajewski znaleźli się też w narodowej drużynie e-sportu powołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Skład drużyny „CS:Go” Wisła All In! Games Kraków wygląda następująco:

  • Grzegorz Szpero Dziamałek
  • Kacper Kaper Słoma
  • Piotr Morelz Taterka
  • Wiktor Mynio Kruk
  • Grzegorz Jedqr Jędras

Barwy Wisły All In! Games Kraków w „FIFA 20” reprezentować będą:

  • Bartosz Bejott Jakubowski
  • Jakub Cyanide Mikołajewski
  • 1

Powołanie sekcji e-sportowej w Wiśle Kraków

17 października 2019