Wilno przeprasza za hałas – kampania na 700-lecie założenia miasta
  • 1
  • 2
17.05.2023

Wilno przeprasza za hałas – kampania na 700-lecie założenia miasta

„Przepraszamy, Sąsiedzie, w tym roku będziemy głośni” – mówi Wilno w promocyjnym wideo. To część kampanii skierowanej do ościennych krajów z okazji 700-lecia miasta.

Wilno hucznie obchodzi swoje 700-lecie. Dlatego miasto opublikowało film z humorystycznymi przeprosinami za hałas dla sąsiadów w Polsce. Wideo jest częścią kampanii „Przepraszamy, Sąsiedzie, w tym roku będziemy głośni”. Zaprasza sąsiadów do wzięcia udziału w licznych tegorocznych imprezach rocznicowych.

Na nagraniu widać, jak polityk wygłasza oświadczenie dla prasy, ale całość zakłóca głośna impreza w tle. Gość specjalny tego wideo, alpaka Bruno, wymownie obrazuje szaleństwo tegorocznego jubileuszu i zachęca do odwiedzin. Jak informują autorzy kampanii, ze względu na to, że alpaki nie lubią podróżować solo, Bruno przyjechał w towarzystwie przyjaciela imieniem Patriot. Zwierzęta przyjechały prosto z farmy do jednego z wileńskich wieżowców.

Humorystyczna kampania skupia się również na licznych imprezach z okazji 700-lecia, na które miasto zaprasza swoich sąsiadów, a które mają zrekompensować towarzyszący im „hałas”.

Wcześniej, bo już 25 stycznia, w dniu oficjalnych urodzin, Wilno wywiesiło plakaty, by przeprosić za huczne obchody i zaprosić sąsiadów na ich świętowanie

  • 2
Plakat z przeprosinami od Wilna za hałas

Wilno przeprasza za hałas na plakacie w Warszawie

Alpaka Bruno w spocie Wilna

17 maja 2023

16 maja 2023