WhitePress przejmuje platformę GoodContent.pl
  • 0
  • 1
12.09.2019

WhitePress przejmuje platformę GoodContent.pl

Z początkiem września WhitePress przejął platformę zakupu tekstów GoodContent.pl. To strategiczny krok dla zespołu firmy, który planuje dalszy rozwój w zakresie content marketingu. W planach jest też zrealizowanie usług opracowania tekstów na kwotę ponad 5 mln zł w samym 2020 r.

GoodContent.pl jest platformą pośredniczącą pomiędzy copywriterami a reklamodawcami. Usprawnia zamawianie i dostarczanie niespecjalistycznych treści. Zarejestrowanych jest na niej ponad 3,5 tys. klientów oraz 20 tys. copywriterów. Są wśród nich zarówno piszący rozpoczynający działalność, jak i doświadczeni dziennikarze.

Zakup to naturalny krok dla WhitePress. Firma ta rozwija się w wielu kierunkach produktowych, również w pośredniczeniu dostarczania treści.

Do dzisiaj nasza content marketingowa oferta była skierowana do firm oczekujących specjalistycznych, eksperckich artykułów. Okazuje się jednak, że na rynku jest spory popyt również na teksty opracowywane szybko i w niskich kosztach. Zakup platformy pozwala nam na realizację potrzeb szerszej grupy odbiorców i zwiększenie wolumenu sprzedaży – komentuje Paweł Strykowski, CEO WhitePress.

  • 1

GoodContent.pl i treści niespecjalistyczne w portfolio WhitePress

Andersen

1 miesiąc temu

Z opinii wielu copy wynika, że GC to fabryka bardzo słabo opłacanych śmieciowych treści, a zleceń na których można zarobić, tj. płatnych relatywnie dobrze, jest jak na lekarstwo.

Czy nowy właściciel zmieni tę optykę? Wątpię.

12 września 2019