Webinary dla branży opakowaniowej Packaging On-novations
  • 0
  • 1
17.06.2020

Webinary dla branży opakowaniowej Packaging On-novations

Czas pandemii, mimo że dla wielu firm jest trudnym okresem, wydaje się najlepszym momentem na rewolucyjne zmiany, podjęcie ryzyka czy radykalną zmianę kursu. Co zrobić, aby czas ten stał się szansą dla biznesu? Przede wszystkim otworzyć się na nowe możliwości i innowacyjne kierunki myślenia. Ma w tym pomóc dwudniowy cykl webinarów dla branży opakowaniowej, Packaging On-novations.

Wydarzenie odbędzie się 24 i 25 czerwca. Przygotowane zostało przez wystawców, ekspertów oraz organizatora przeniesionych na jesień Targów Packaging Innovations.

12. edycja Packaging Innovations miała odbyć się wiosną tego roku. Jednak z wiadomych dla wszystkich powodów targi odbędą się we wrześniu. Tymczasem w branży dzieje się dużo. Dlatego nie czekamy biernie do jesieni, ale już teraz chcemy stworzyć forum wymiany wiedzy i doświadczeń. Stąd propozycja spotkań online – dokładnie w tym samym terminie, w którym miały się odbyć targi – mówi Elżbieta Pach, project manager Packaging Innovations.

Serię webinarów poprowadzą na żywo eksperci i twórcy opakowań. Mariusz Siwecki i Paweł Mazanka z DS Smith przedstawią webinar „Innowacyjne opakowanie dla produktów świeżych – redukcja tworzyw sztucznych o 85%”. Mec. Joanna Uchańska z Grupy Chałas i Wspólnicy – Law. Tax. Accounting opowie o „Paradoksie zachowania czytelności na opakowaniu a konieczności umieszczenia dużej liczby informacji w znakowania żywności”.

O opakowaniach inteligentnych będzie mówić Tatiana Nowicka z Masterpress, z kolei o bezpieczeństwie opakowań i etykiet zadrukowanych Adam Fotek z J.S. Hamilton. Wykład o ekologii w opakowaniach na rynku e -commerce poprowadzą Renata Kuczyńska-Marcza oraz Iwona Studziństa z Etykiety.pl Etigraf. Po każdej prelekcji będzie możliwość zadawania pytań ekspertom.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po rejestracji. Łącznie zaplanowano dziewięć spotkań online – w środę 24 czerwca cztery, w czwartek 25 czerwca pięć. Na każde ze spotkań wymagana jest rejestracja. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.packaginginnovations.pl. Marketing przy Kawie jest patronem medialnym Targów Packaging Innovations.

  • 1
Packaging On-novations

Webinary Packaging On-novations

17 czerwca 2020

  • 0
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
17.06.2020

„Eat. Drink. Trust” – globalny raport trendów Edelmana dla branży spożywczej

W kontekście budowy zaufania priorytetem dla branży spożywczej powinny być kwestie związane z dostępem do żywności i przeciwdziałanie jej marnowaniu – wynika z badania firmy Edelman. Respondenci w coraz większym stopniu oczekują, że branża spożywcza będzie wychodzić naprzeciw potrzebom społeczeństwa, szczególnie w kontekście problemów o charakterze globalnym. Uczciwość oraz rzetelność to dwa obszary, na których – zdaniem konsumentów – powinna skupić się branża spożywcza.