Warszawska reklama OOH Credit Agricole z Dawidem Podsiadło nielegalna?
  • 0
  • 4
16.04.2018

Warszawska reklama OOH Credit Agricole z Dawidem Podsiadło nielegalna?

W ramach kampanii Credit Agricole, w której udział bierze Dawid Podsiadło, przygotowano m.in. kreacje OOH. Jedna z siatek reklamowych zawieszona jest na budynku mieszkalnym w Warszawie. Jak zauważył na Facebooku Wojciech Wagner, naczelnik Wydziału Estetyki Przestrzeni Publicznej w stołecznym Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego, jest ona nielegalna.

Zdaniem urzędnika reklama Credit Agricole łamie rozporządzenie dotyczące ograniczenia oświetlenia dziennego mieszkań oraz ustawę o drogach publicznych. W komentarzach pod postem Wojciecha Wagnera do sprawy odniosła się sama marka. Tłumaczyła, że reklama nie łamie przepisów prawa i ma wszystkie wymagane zgody.

Wpis Credit Agricole spotkał się jednak z krytyką internautów. Głos zabrał więc Przemysław Przybylski, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej oraz rzecznik prasowy banku.

Zaznaczył, że marka szanuje wszelkie regulacje i przepisy, a jej celem nie jest wzbudzanie kontrowersji. Podkreślił, że bank nie jest właścicielem nośnika, lecz jedynie wynajmuje miejsce pod reklamę. Tłumaczy też, że właściciel nośnika zapewnił markę o spełnieniu wszystkich wymogów prawnych.

Credit Agricole zweryfikuje sprawę ponownie. Jeśli zarzuty się potwierdzą – deklaruje, że usunie reklamę.

  • 3

16 kwietnia 2018

13 kwietnia 2018