Warmia i Mazury zachęcają do inwestycji i promują potencjał regionu billboardami 3D
 • 0
 • 1
22.06.2022

Warmia i Mazury zachęcają do inwestycji i promują potencjał regionu billboardami 3D

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego wystartował z kampanią outdoorową ukazującą przyrodnicze i inwestycyjne walory regionu. Billboardy przypominające gigantyczne puzzle z hasłem: „Tutaj kreacja to rekreacja” pojawiły się w największych miastach w Polsce, w tym w Warszawie i Łodzi.

Realizując działania pod hasłem: „Tutaj kreacja to rekreacja”, chcemy pokazać, że Warmia i Mazury stwarzają idealne rozwiązanie dla biznesu. Łączą dostęp do niezwykłej przyrody oraz zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Duży potencjał gospodarczy sprzyja nie tylko budowaniu tu biznesu od podstaw. Jest również dobrą alternatywą dla wszystkich przedsiębiorców poszukujących nowych lokalizacji do przeniesienia już istniejących firm lub otwarcia kolejnych filii.

Nowoczesna infrastruktura biznesowa i walory środowiskowe to niepowtarzalny wyróżnik województwa w skali całego kraju. Aspekty przyrodnicze i ekologiczne są od lat ściśle związane z naszym regionem. Dlatego podczas produkcji billboardów 3D wykorzystano komponenty pochodzące z recyklingu – mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Celem działań jest zwrócenie uwagi przedsiębiorców na dużą atrakcyjność regionu dla biznesu – nie tylko w wymiarze zaawansowanych rozwiązań, ale i warunków środowiskowych. A jak pokazują badania, 40 proc. Polaków nie wyobraża sobie życia bez dostępu do natury*. Z kolei co druga osoba z pokolenia Z skarży się na brak zieleni w miejscu, w którym pracuje**.

Główne wyróżniki województwa, na które zwracają uwagę twórcy kampanii, to:

 • walory przyrodnicze umożliwiające wykorzystanie natury do większego skupienia i kreatywności;
 • nowoczesna infrastruktura badawczo-rozwojowa;
 • inteligentne rozwiązania technologiczne i ekologiczne;
 • ludzie i niepowtarzalna atmosfera.

Dzięki wielu atutom północno-wschodni region Polski to znakomite miejsce do życia, pracy i inwestycji – przekonują inicjatorzy działań. Zachęcają także przedsiębiorców do zainteresowania się ofertą inwestycyjną regionu, która dostępna jest na stronie internetowej Invest Warmia i Mazury.

Kampania będzie realizowana w 2022 oraz 2023 r. Aktualnie billboardy 3D z hasłem „Tutaj kreacja to rekreacja. Stwórz swój biznes na Warmii i Mazurach” pojawiły się w pięciu wybranych miastach w Polsce: w Gdyni, Łodzi, Szczecinie, Poznaniu i Warszawie.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu „Promocja gospodarcza Warmii i Mazur 2020+”. Kampania reklamowa to kolejne działanie samorządu województwa nawiązujące do hasła, które towarzyszy regionowi od 2014 r.: „Zdrowe życie, czysty zysk”. Ma ono podkreślić przyrodniczo-gospodarczą atrakcyjność Warmii i Mazur.

* „Jakie widoki Polacy noszą w sercach? Raport o tym, co zawdzięczamy wzrokowi”, wOkularach.pl
** „Polacy oczekują proekologicznego podejścia od firm”, raport CSR

 • 1
Warmia i Mazury zachęcają do inwestycji

Warmia i Mazury zachęcają do inwestycji

 

22 czerwca 2022

 • 0
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
22.06.2022

Oczekujemy zrównoważonego biznesu. Chce go ponad 70 proc. Polaków w badaniu GfK

Trzy czwarte Polaków oczekuje od marek konkretnych działań w zakresie zrównoważonego rozwoju. Blisko jedna trzecia weryfikuje te inicjatywy – wynika z raportu „Green Mood” opracowanego przez firmę badawczą GfK. Wzrost znaczenia zielonych trendów sprawia, że coraz częściej korzystamy także z innowacyjnych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań, takich jak np. automaty paczkowe. Chętniej sięgamy też po ekologiczne produkty. W tym przypadku istotną barierą są jednak wciąż zbyt wysokie ceny tego rodzaju artykułów.

 • 1
 • 5
 • 0
 • 0
 • 0
22.06.2022

Mural Tier Mobility w ramach kampanii „Poruszaj się jak zwierzę. Jedź Tier”

Z początkiem maja Tier Mobility rozpoczął w Polsce kampanię „Poruszaj się jak zwierzę. Jedź Tier”. Jej najnowszą odsłonę stanowi ekologiczny mural marki przedstawiający jednego z bohaterów działań – wilka szarego oraz treść zwierzęcego manifestu. Praca została wykonana farbami oczyszczającymi powietrze. Fluorescencyjna treść manifestu jest widoczna o każdej porze dnia i nocy.