W robocie kuchennym, odpowiedniku Thermomixa sprzedawanym pod marką własną we francuskim Lidlu, znaleziono ukryty mikrofon
  • 0
  • 1
16.06.2019

W robocie kuchennym, odpowiedniku Thermomixa sprzedawanym pod marką własną we francuskim Lidlu, znaleziono ukryty mikrofon

Mikrofon w robocie, który stał się hitem sprzedaży Lidla, odkryło przypadkiem dwóch użytkowników. Specjaliści stwierdzili, że mikrofon był ukryty, a jego obecność nie ma technicznego uzasadnienia. Lidl zapewnił, że mikrofon nie był aktywny i nie było możliwości zdalnej aktywacji.

Robot kuchenny o nazwie Monsieur Cuisine Connect to marka własna Lidla. Niedroga wersja słynnego oryginalnego Thermomixa firmy Vorwerk. Atrakcyjna cena wynosząca 359 euro (wobec 1299 za Thermomix) sprawiła, że roboty zostały wykupione w ciągu kilku godzin. Klienci szturmowali sklepy. Urządzenia powstają w Chinach i korzystają z systemu Android.

Specjalistyczny serwis Numerama opisał historię dwóch użytkowników, którzy dla zabawy zdjęli ekran dotykowy urządzenia i przypadkiem odkryli ukryty tam mikrofon. Gdy sprawa zrobiła się głośna, marka wydała oświadczenie, że mikrofon jest nieaktywny i nie może być aktywowany przez klienta.

źródło: www.strategies.fr

Lidl Polska opublikował 17.06.2019 wyjaśnienie, w którym tłumaczy obecność mikrofonu.

  • 1

 

Andersen

4 tygodnie temu

A został zamontowany przez pomyłkę przez stażystę, którego już zwolniono.

14 czerwca 2019