W ramach projektu „Xiaomi Studios” wspierającego młodych filmowców powstał film „Wonderboys”
 • 1
 • 1
16.05.2022

W ramach projektu „Xiaomi Studios” wspierającego młodych filmowców powstał film „Wonderboys”

W ramach projektu „Xiaomi Studios” powstał film „Wonderboys”. To trzecia lokalna produkcja przygotowana w ramach globalnej kampanii „Prime Time”. Tym razem zamiast kamery przy realizacji wykorzystano smartfony z serii Xiaomi 12.

Kampania „Prime Time” to pierwsze tak duże przedsięwzięcie w ramach „Xiaomi Studios”. W jej ramach sześć krajów z całego świata (Chiny, Tajlandia, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Polska) tworzy miniserial. Produkcję można będzie obejrzeć w kanałach społecznościowych marki Xiaomi, a zapowiedzi i 30-sekundowe teasery będą wyemitowane w kinach sieci Cinema City i Helios.

Akcja miniserialu krąży wokół butelki z listem, którą każdy z bohaterów wysyła do siebie z przeszłości. W butelce znajduje się symbol, podpowiedź, czasem zdanie, a czasem jeden wyraz, który może wpłynąć na ich życie. Każdy odcinek opowiada inną historię.

Celem działań jest zachęcenie lokalnych reżyserów do udziału w ciekawych, niezależnych projektach. Do współpracy w Polsce zaproszono Maca Adamczaka, reżysera reklam i teledysków. Dzięki tej współpracy powstał „Wonderboys”.

Akcja filmu kręci się wokół losów trenera piłkarskiego, byłej gwiazdy futbolu oraz klubowej młodzieżówki. Całość kręcona była za pomocą smartfonów Xiaomi z serii 12. Podczas kręcenia twórcy byli wspierani przez agencję OpenGate i studio PRL. W filmie wystąpił Krystian Wieczorek.

„Xiaomi Studios” działa jak studio filmowe. Pomaga twórcom zdobyć sprzęt (np. właśnie smartfony), ewentualną dodatkową ekipę produkcyjną, oświetlenie. Specjaliści wyszukują lokalizacje zdjęć. Projekt filmowy może zostać również wsparty finansowo. Po stronie twórcy leży natomiast przygotowanie scenariusza, a następnie nagranie filmu i jego montaż.

Twórców, którzy kręcą filmy w ramach „XS”, firma nazywa Xiaomi Creators. Kto może takim twórcą zostać? Każdy może zgłosić chęć dołączenia do programu, pisząc na adres xiaomicreators@xiaomi.com. W treści należy przesłać swoje wcześniejsze produkcje lub zdjęcia. Zgłoszenia są przyjmowane tylko w języku angielskim.

„Wonderboys” od Xiaomi Studios można obejrzeć, jak wcześniejsze produkcje, w kanałach społecznościowych marki Xiaomi.

 • 1
„Wonderboys” – film, który powstał w ramach projektu „Xiaomi Studios”

„Wonderboys” – film, który powstał w ramach projektu „Xiaomi Studios”

 

16 maja 2022

 • 0
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
16.05.2022

Influencer marketing – dobre praktyki. Ruszył polski serwis, który je zawiera

Serwis InfluencerMarketing.org.pl to kompendium wiedzy z zakresu influencer marketingu. Kierowany jest do influencerów i współpracujących z nimi podmiotów. Jest to zbiór praktycznych porad, począwszy od wyjaśnienia, kim jest infuencer, czym jest influencer marketing, jakie są zasady współpracy oraz jak oznaczać posty reklamowe. Serwis został stworzony przez IAB Polska. Patronat nad nim objął Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

 • 8
 • 6
 • 0
 • 0
 • 0
16.05.2022

Impact’22 – ponad 450 wystąpień o najważniejszych trendach i zjawiskach współczesności

Premier Morawiecki zapowiada emisję nowych obligacji. Minister Cieszyński ogłasza przebudowę portalu mObywatel. Prof. Poliakowa tłumaczy stan relacji Europa – USA, a prof. Harari – stan rasy ludzkiej w ogóle. Wreszcie Robert Kubica, który opowiada swoją poruszającą historię sportowca i człowieka. Tak w telegraficznym skrócie wyglądał Impact’22 – kongres gospodarczo-technologiczny.