W Krakowie powstanie publiczna, otwarta dla programistów sieć beaconów
  • 0
  • 1
27.04.2015

W Krakowie powstanie publiczna, otwarta dla programistów sieć beaconów

W Krakowie powstaje projekt BeaconValley.io. Dzięki niemu w stolicy Małopolski – jako jednym z pierwszych europejskich miast – lokalnej społeczności programistów oraz firmom zostanie udostępniona publiczna sieć beaconów.

Inicjatywa ma charakter non profit, a jej celem jest wsparcie placówek publicznych i lokalnego biznesu. Wybrane do współpracy instytucje zostaną wyposażone bezkosztowo w odpowiednią infrastrukturę technologiczną. To na niej, wykorzystując możliwości lokalizacji, miejscowe firmy oraz programiści będą mogli przygotowywać aplikacje.

W tworzeniu użytecznych aplikacji wykorzystujących sieć beaconów ma pomóc Hackathon organizowany pod koniec czerwca wspólnie z krakowskim akceleratorem start-upów Hub:raum. W czasie wydarzenia przedstawiciele wybranych do projektu instytucji opowiedzą o swoich problemach i potrzebach, inspirując w ten sposób uczestników wydarzenia do projektowania systemów odpowiadających na te najważniejsze wyzwania.
 
Instytucje i organizacje zainteresowane współpracą w ramach projektu mogą zgłaszać się do 15 czerwca poprzez formularz na stronie: www.beaconvalley.io. Projekt przygotowują krakowskie spółki HG Intelligence oraz Kontakt.io.

***
Czytaj również:

27 kwietnia 2015

Reklama
Reklama