W Gdyni na ścianie szpitala pojawił się neon z życzeniami zdrowia
  • 0
  • 5
20.11.2020

W Gdyni na ścianie szpitala pojawił się neon z życzeniami zdrowia

Co roku 11 listopada, uczestnicząc w paradzie czy w miejskim biegu, gdynianie wysyłali do reszty kraju informację, że można świętować Niepodległość, jednocząc się, a nie podkreślając podziały. Jednocześnie Gdynia łączyła tradycję i pamięć o historii ze wspólną zabawą. W tym roku z powodu pandemii nie było to możliwe. Powstał więc neon, który ma jednoczyć mieszkańców w tym szczególnym dniu.

W 2020 r. świętowanie w sposób, do którego przywykli mieszkańcy Gdyni, nie było możliwe. W październiku gdyński Wydział Kultury zwrócił się do organizacji Traffic Design z propozycją, by stworzyć hasło i neon z życzeniami. W trudnym czasie walki z pandemią i odwoływania imprez integrujących społeczność skoncentrowano się na temacie zdrowia. Gdynia życzy go mieszkańcom i wszystkim Polakom.

Popularna formuła życzeń „zdrowia przede wszystkim”, często składanych bez większej refleksji, teraz jest szczególnie ważna dla każdego. Niezależnie od statusu, wieku, poglądów politycznych. Są to życzenia uniwersalne, jednak w tym wypadku mocy nadaje im ulokowanie na dobrze eksponowanej ścianie szpitala. Z hasła powstał 13-metrowy biały neon, który pozostanie stałym elementem w perspektywie gdyńskiego placu Kaszubskiego, jednego z reprezentacyjnych punktów Śródmieścia.

Tak jak Gdyńska Parada Niepodległości była corocznie radosnym, a przede wszystkim wspólnotowym doświadczaniem święta przez mieszkańców, tak i ten neon w swym symbolicznym wymiarze odnosi się do uniwersalnych wartości, łączących nas wszystkich: zdrowia – mówi Maja Wagner, naczelnik Wydziału Kultury Miasta Gdyni.

  • 5
neon z życzeniami zdrowia

Neon z życzeniami zdrowia na gdyńskim szpitalu

20 listopada 2020

  • 0
  • 2
  • 0
  • 0
  • 0
20.11.2020

Polska firma zwycięzcą rankingu „Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2020”

W 21. edycji rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej 30 proc. miejsc zajmują spółki z Polski. Wiodą one też prym w pierwszej dziesiątce, gdzie przypadła im połowa miejsc. Na czele całego rankingu „Deloitte Technology Fast 50 Central Europe” znalazła się polska firma Packhelp. Na przestrzeni ostatnich czterech lat dynamika wzrostu przychodów wszystkich firm technologicznych z rankingu wyniosła 1460 proc.

19 listopada 2020