- 0
- 1
W Dentsu Polska powstała nowa sieć pracownicza zrzeszająca osoby neuroróżnorodne – Diverse Minds
Głównym celem nowej sieci jest budowanie bardziej przyjaznego i otwartego miejsca pracy dla osób neuroróżnorodnych. Firma chce im zapewnić odpowiednie wsparcie, jednocześnie promując kulturę otwartości i zrozumienia wobec wszystkich pracowników.
Diverse Minds ma w planach szkolenia managerów w kontekście pracy z osobami neuroróżnorodnymi oraz edukację współpracowników. Na razie do sieci przystąpiło ponad 20 osób. Liderką sieci została Hanna Piątkowska, która na co dzień zajmuje się user experience w Dentsu Creative. Jej osobiste doświadczenia z neuroróżnorodnością były inspiracją do stworzenia tej inicjatywy. Wiceliderką sieci jest Dominika Gowik-Jaźwińska, account managerka w Dentsu Creative.
– Własna diagnoza pomogła mi zrozumieć sporo cech i mechanizmów, zwłaszcza w kontekście miejsca pracy. Jedną z takich cech jest potrzeba ciągłego działania i realizacji nowych projektów, więc i tym razem postanowiłam pomysł przekuć w działanie. Przeczuwałam, że osób neuroróżnorodnych w Dentsu może być więcej. I że wymiana doświadczeń i wspólne działanie przyniesie sporo korzyści nie tylko dla sieci, ale też wzmocni status Dentsu jako przyjaznego pracodawcy.
Mimo niepewności towarzyszyła mi myśl: gdzie, jeśli nie w Dentsu, można mówić o swojej różnorodności? Wiadomość o powstaniu sieci rozeszła się szybko. Wzbudziła spore zainteresowanie – zarówno wśród osób neuroróżnorodnych, jak i np. osób managerskich, które szukają wiedzy, jak pracować z zespołami nieróżnorodnymi – mówi Hanna Piątkowska.
Badania wskazują, że neuroróżnorodność dotyczy nawet 15–20% populacji. Inicjatywa Dentsu odpowiada na rosnącą świadomość społeczną w tym obszarze. Sieci pracownicze to forma integracji osób pracujących w Dentsu, które mają wspólne cele, cechy lub wartości. Wcześniej powstała sieć Dentsu Proud, skupiająca osoby identyfikujące się jako LGBTQ+ oraz ich sojuszników.
- 1