W 2016 r. liczba zamożnych i bogatych Polaków po raz pierwszy przekroczy milion – raport KPMG
  • 0
  • 4
5.12.2014

W 2016 r. liczba zamożnych i bogatych Polaków po raz pierwszy przekroczy milion – raport KPMG

W 2014 r. liczba zamożnych i bogatych Polaków sięgnie 878 tys., a na dobra i usługi luksusowe wydadzą oni łącznie 12,6 mld zł, tj. o 15% więcej niż w roku ubiegłym. KPMG zaprezentowało raport „Rynek dóbr luksusowych w Polsce. Edycja 2014”.

Informacje archiwalne dostępne są wyłącznie dla naszych subskrybentów

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do bazy ponad

50872 informacji, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

ohoho

7 lat temu

A teraz to samo tylko bez propagandy:

A teraz to samo tylko bez propagandy:
1. Klasa średnia w Polsce to ludzie, którzy zarabiają 4,9 tys. na rękę czyli 1190 euro.
2. Owa klasa średnia została ustalona przez panów analityków na poziomie cztery razy wyższym niż płaca minimalna i próg ubóstwa.
3. Wróć! To nie klasa średnia tylko bogacze. I jest ich w 38 milionowym społeczeństwie 800 tys.czyli całe 2%.
4. A teraz porównajmy naszą "klasę średnią" z europejskim standardem. Spytajcie znajomych we Francji czy Hiszpanii ile to jest dla nich 1200 euro i powiedzcie im że u nas to elita i bogacze.
5. I na koniec jeszcze może niech pan z KPMG się zastanowi czy "klasą średnią" będzie rodzina z dwójką dzieci, w której jeden małżonek zarabia owe magiczne 7,5 tys. brutto a drugi średnią krajową. Razem mają 7K netto, kredyt zabiera 1,5 tysiąca, rachunki, ciuchy i jedzenie jakieś 2 tys., a przedszkole kosztuje 1 tysiąc złotych. Za resztę pewnie jarają na nonstopie cygara i przepijają whiskaczem na swoim jachcie, do którego zajechali jaguarem.

To jeszcze tylko definicja: "W społeczeństwach nowoczesnych, a szczególnie w ponowoczesnych, klasa średnia stanowi większość populacji."
Podsumowując:
W POLSCE KLASA ŚREDNIA I WYŻSZA, LICZONA WEDŁUG STANDARDU 1200 EURO NA OBYWATELA BEZ UWZGLĘDNIENIA JEGO OBCIĄŻEŃ KREDYTOWYCH ANI RODZINY NA UTRZYMANIU STANOWI DWA PROCENT SPOŁECZEŃSTWA. (za zelaznalogika.net)

5 grudnia 2014

4 grudnia 2014