Venus i Serena Williams ambasadorkami start-upu Shares
  • 0
  • 1
6.10.2022

Venus i Serena Williams ambasadorkami start-upu Shares

Siostry Williams zostały udziałowcami oraz ambasadorkami Shares, start-upu inwestycyjnego z platformą społecznościową. Wspierają misję platformy polegającą na uspołecznieniu inwestycji i edukacji finansowej – w szczególności wśród kobiet. Start-up, który w Wielkiej Brytanii zgromadził ponad 150 tys. użytkowników, wchodzi do Polski w IV kwartale 2022 r.

Shares, aplikacja do inwestowania z wbudowaną platformą społecznościową ogłosiła, że międzynarodowe mistrzynie tenisa, Venus i Serena Williams zostały jej pierwszymi ambasadorkami. Stały się jednocześnie udziałowcami spółki.

Serena Williams od lat jest aktywną inwestorką. Jej fundusz Serena Ventures od 2014 r. pomaga start-upom na wczesnych etapach ich rozwoju. Skupia się m.in. na firmach założonych przez kobiety i osoby pochodzące z grup mniejszościowych oraz szeroko pojętej edukacji.

Nowa inwestycja sióstr Williams – aplikacja Shares jeszcze w tym roku wchodzi do Polski

Nasz rynek jest strategicznym obszarem rozwoju start-upu. Ma on tutaj już hub marketingowy na ekspansję w Europie Środkowo-Wschodniej, centrum rozwoju produktu i zespół wsparcia klienta.

Wartości i jasna wizji spółki zadecydowały o rozpoczęciu współpracy sióstr Williams i Shares. Wspólnie chcą sprawić, by inwestowanie było dostępne dla każdego, niezależnie od wysokości posiadanych środków. Platforma otwiera się dla zróżnicowanych odbiorców. W tym kobiet, które do tej pory często nie miały wiedzy i dostępu do inwestowania.

Kiedy po raz pierwszy usłyszałam misję Shares, byłam zachwycona. Rzadko zdarza się znaleźć firmy, które z taką pasją skupiają się na edukacji i przełamują bariery wejścia do świata finansów. Pokolenie Z ma ciekawy sposób patrzenia na świat. Dzięki mediom społecznościowym jest znacznie bardziej otwarte na edukację i dzielenie się tymi informacjami ze swoim środowiskiem. Uważam, że wszyscy, a zwłaszcza kobiety powinny mieć narzędzia i dostęp do informacji ułatwiających przejęcie pełnej kontroli nad finansami osobistymi. Shares to platforma, która zachęca do rozmów o inwestycjach, których wszyscy powinniśmy być częścią – mówi Serena Williams.

Shares to kreatywne i nowoczesna platforma, która rozwiązuje realny problem zarządzania finansami osobistymi. Dlatego zdecydowałyśmy się zaangażować w rozwój tego start-upu. Nasz zakres zainteresowań biznesowych jest szeroki. Mimo to połączyły nas wspólna pasja i wizja Shares, którą wspieramy i dzielimy – dodaje Venus Williams.

Dyrektor generalny Shares wita siostry Williams

Naszym głównym celem jest stworzenie społeczności zapewniającej dostęp do finansów, z najlepszym produktem do inwestycji. Wyjątkowa i inspirująca historia Venus i Sereny, a także nasze wspólne wartości sprawiły, że z otwartymi rękoma przywitaliśmy je w gronie naszych udziałowców oraz jako pierwsze ambasadorki marki. Ich energia będzie nas napędzać do działania i inspirować do rozwoju Shares jako lidera branży – mówi Benjamin Chemla.

Kilka miesięcy temu start-up zamknął finansowanie rundy B na kwotę 40 mln dol. z funduszu Petera Thiela, Valar Ventures. Spółka zdobyła popularność wśród młodych użytkowników w Wielkiej Brytanii. Stała się drugą najczęściej pobieraną aplikacją w kategorii „Finanse” w App Store i szóstą najczęściej pobieraną aplikacją w Wielkiej Brytanii od czasu uruchomienia w maju 2022 r.

Na swojej stronie Shares uruchomił listę oczekujących dla polskich użytkowników, którzy jako pierwsi chcą przetestować aplikację i otrzymać bonus na start. Start aplikacji jest planowany na IV kw. br.

  • 1
Venus i Serena Williams

Venus i Serena Williams ambasadorkami i udziałowcami Shares

6 października 2022

  • 0
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
6.10.2022

Laureaci KTR Hall of Fame 2022. Po raz piąty nagrodzono najbardziej zasłużonych dla branży reklamowej

Hall of Fame jest uhonorowaniem osób, które swoją pracą, oddaniem, talentem i kreatywnością od lat wnoszą szczególną jakość do branży reklamowej. Tytuł przyznaje zarząd Klubu Twórców Reklamy. W tegorocznej edycji otrzymują go Jakub Pietrzak i Przemysław Bogdanowicz. Wręczenie nagrody nastąpi 7 października, podczas Gali KTR/Innovation w Teatrze Nowym w Warszawie.