Urodzony w Polsce brytyjski raper i gwiazda TikToka promuje Polskę i Piekary Śląskie w utworze „Tyskie”
 • 1
 • 2
5.08.2021

Urodzony w Polsce brytyjski raper i gwiazda TikToka promuje Polskę i Piekary Śląskie w utworze „Tyskie”

Po dobrze przyjętym debiucie młody polski emigrant Pat znalazł się na szczycie list przebojów TikToka i Spotify Viral. Teraz raper urodzony w Piekarach Śląskich powraca z utworem „Tyskie”. Opowiada w nim o różnicach kulturowych między Polską a Wielką Brytanią i o swojej własnej polsko-angielskiej tożsamości wieloletniego emigranta.

W nostalgicznym teledysku nakręconym w Piekarach Śląskich Pat ukazuje charakterystyczne elementy współczesnej polskości. Przechadzając się po mieście z puszką piwa Tyskiego w ręku, młody raper pokazuje polskie blokowiska, typowy sklepik osiedlowy czy wspólne oglądanie meczu przy piwie w koszulkach polskiej reprezentacji. To w tym otoczeniu, w Piekarach Śląskich, Pat spędził pierwsze 7 lat życia. Żeby zrealizować klip, raper udał się tam po raz pierwszy, odkąd wraz z rodziną przeprowadził się do Wielkiej Brytanii ponad 10 lat temu.

– „Tyskie” to utwór o kulturze, który pokazuje dwie strony mojej tożsamości: polską i angielską. Chciałem napisać numer, który odda to, jak się czułem w momencie pisania. To piosenka o głębokim myśleniu i wspominaniu przeszłości oraz patrzeniu w przyszłość. „Na ławeczce Tyskie piję” to tekst, który przedstawia polski stosunek do życia i jest o zagłębieniu się w swoje myśli, kontemplacji otoczenia i traktowaniu życia jako podróży – mówi Pat o utworze.

Jak dodaje, chciał wykorzystać tę piosenkę jako sposób na edukowanie ludzi o różnicach w życiu i kulturze między Polską a Wielką Brytanią, ponieważ czuje, że istnieje wiele nieporozumień na temat tego, jak wygląda życie w Polsce.

Pat pracuje nad swoją debiutancką EP-ką, która ma ukazać się jeszcze w tym roku. Jego filmy na TikToku zyskują setki tysięcy wyświetleń. Twórca angażuje w sposób, z jakim niewiele gwiazd popu może się równać. Na platformie ma obecnie ponad 1,3 mln obserwujących.

 • 2
brytyjski raper i gwiazda TikToka

Pat – brytyjski raper i gwiazda TikToka

4 sierpnia 2021

 • 0
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
4.08.2021

„Reklama audio online” w pigułce. Ukazał się poradnik grupy roboczej audio-wideo IAB Polska

Grupa robocza audio-wideo działająca w strukturach IAB Polska przygotowała publikację „Poradnik reklamy audio online”. Według badania Mediapanel serwisy związane z audio w styczniu 2021 r. odwiedziło 16,4 mln realnych użytkowników, co stanowi niemal 50% polskich internautów. Poradnik przygotowany przez ekspertów rynkowych odpowiada na wątpliwości dotyczące prowadzenia skutecznych działań reklamowych w tym segmencie rynku.

 • 0
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
4.08.2021

Transformacja cyfrowa jednym z priorytetów firm prywatnych w najbliższym roku. Badanie Deloitte

Liderzy firm prywatnych wskazują, że mijający kryzys wywołany pandemią miał największy wpływ na przyspieszenie transformacji cyfrowej w ich organizacjach. W badaniu „Kryzys katalizatorem zmian: przyspieszenie transformacji” przeprowadzonym przez firmę Deloitte odpowiedziało tak 69 proc. ankietowanych. Ponad jedna trzecia respondentów przyznała, że w ich przedsiębiorstwach transformacja cyfrowa była reakcją na kryzys, a jedna czwarta badanych organizacji rozpoczęła ją przed wybuchem pandemii.