Urodzinowy ekomural Radia Zet współtworzony przez słuchaczy
  • 0
  • 1
7.09.2020

Urodzinowy ekomural Radia Zet współtworzony przez słuchaczy

Z okazji 30. urodzin Radia Zet w Warszawie przy stacji metra Politechnika powstanie ekomural. W jego tworzeniu uczestniczą słuchacze stacji.

Dokładnie 28 września 1990 r. nadawanie rozpoczęła najstarsza komercyjna rozgłośnia w Warszawie i druga w Polsce. Zaczęła jako Radio Gazeta, by wkrótce stać się Radiem Zet. Od tego czasu minęło 30 lat. Ten jubileusz stacja chce świętować wspólnie ze słuchaczami, a jednym z okolicznościowych projektów jest urodzinowy ekomural.

Założenia do projektów stworzyli sami słuchacze, którzy zostawiali podpowiedzi, co powinno się na nich znaleźć. Na podstawie ich sugestii powstały alternatywne grafiki. Od 7 do 18 września można wziąć udział w internetowym głosowaniu na stronie www.radiozet.pl i zdecydować, który z projektów pojawi się na ścianie przy stacji metra. Uroczyste odsłonięcie ekomurala nastąpi 28 września, w dniu 30. urodzin Radia Zet.

Przy malowaniu murala zdecydowano się na zastosowanie farb antysmogowych, które filtrują powietrze i oczyszczają je z zanieczyszczeń, takich jak tlenki azotu (NOx). Metr kwadratowy powierzchni pomalowanej taką farbą filtruje powietrze podobnie jak jedno drzewo.

W kolejnym etapie akcji ekomurale Radia Zet powstaną również w innych miastach Polski. Słuchacze zdecydują, gdzie zostaną namalowane.

  • 1
Powstaje urodzinowy ekomural Radia Zet

Powstaje urodzinowy ekomural Radia Zet

4 września 2020

  • 0
  • 6
  • 0
  • 0
  • 0
4.09.2020

Nadchodzi 13. edycja Międzynarodowego Festiwalu Art Moves – sztuki na bilbordach

W tym roku impreza odbędzie się w Toruniu po raz trzynasty. Przewodnie hasło festiwalu brzmi „Epidemia – globalna katastrofa, kara czy szansa, by wymyślić siebie i świat na nowo?”. W ramach festiwalu, jak co roku, zobaczymy w przestrzeni miejskiej Torunia prace uzdolnionych debiutantów, jak i uznanych, międzynarodowych twórców. Otwarcie odbędzie się 11 września, natomiast już od początku września można oglądać dzieła prezentowane na citylightach i ekranach Led.