Unique – karty kredytowe z NFT od Banku Pekao i Mastercard
 • 1
 • 4
19.10.2022

Unique – karty kredytowe z NFT od Banku Pekao i Mastercard

Bank Pekao SA tokenizuje sztukę. NFT z elementami kompozycji malarskiej Rafała Bujnowskiego będą powiązane z 440 kartami płatniczymi Unique wprowadzonymi wspólnie z Mastercard. Każda z kart na awersie będzie miała nadrukowany fragment obrazu „Ściana pracowni”, z którym będzie powiązany niewymienialny token.

Rafał Bujnowski – malarz, grafik i artysta wizualny – na potrzeby projektu Unique stworzył obraz „Ściana pracowni”. Jego fragmenty następnie sfotografował. Spośród cyfrowych fotografii wybrał 440, które zostały nadrukowane na karty. NFT stworzy dla Pekao firma SmartVerum. Stokenizowana wersja dzieła będzie dostępna na polskiej platformie Mintiq.io poświęconej sztuce. Karty kredytowe z NFT otrzymają wybrani klienci banku.

Przyjąłem zaproszenie do udziału w projekcie „Unique”, bo to dobra, unikalna (nomen omen) okazja do wzbogacenia czy rozwinięcia mojej konceptualnej pracy „Ściana pracowni”. Jest to zarazem okazja do popularyzacji malarstwa konceptualnego. Próba znalezienia mu miejsca w realnym świecie – komentuje artysta Rafał Bujnowski.

Projekt promowany jest hasłem „Kiedy sztuka kreuje biznes”

To element działań art brandingowych Banku Pekao. Bank, sięgając do kilkudziesięcioletniej tradycji współpracy z uznanymi artystami, chce wrócić do modelu promowania marki przez sztukę.

Limitowana edycja kart kredytowych Unique wchodzi na rynek z okazji 25-lecia bankowości prywatnej Banku Pekao. Ich właścicielami zostaną wybrani klienci banku. Właściciele kart skorzystają z pakietu rozwiązań produktowych zarezerwowanych dla kart Mastercard World Elite. Będą mieli do dyspozycji m.in.:

 • pakiet ubezpieczeniowy;
 • opiekę osobistego asystenta concierge;
 • bezpłatny dostęp do komfortowych saloników na lotniskach.

W Mastercard nadajemy różnym przedmiotom funkcje płatności. Teraz przyszła pora na dzieła sztuki – bo tym właśnie są karty Unique. Każda z serii 440 kart jest częścią obrazu i zarazem środkiem płatniczym. Token NFT powiązany z kartą jest odpowiedzią na wyzwania współczesności. Odzwierciedla połączenie światów sztuki i rozwiązań cyfrowych – możliwe dzięki kreatywnemu wykorzystaniu nowych technologii – mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny na Polskę, Czechy i Słowację w Mastercard Europe.

 • 4
Karty kredytowe z NFT od Banku Pekao i Mastercard

Karty kredytowe z NFT od Banku Pekao i Mastercard

Karty kredytowe z NFT od Banku Pekao i Mastercard
Karty kredytowe z NFT od Banku Pekao i Mastercard

Kompozycja „Ściana pracowni” Rafała Bujnowskiego (fot. kadr ze spotu)

19 października 2022

 • 1
 • 3
 • 0
 • 0
 • 0
19.10.2022

Brooklyn Pilsner promowany przez polskich influencerów

Brooklyn – lagerowa marka Carlsberg Polska w segmencie piw premium została wprowadzona do dystrybucji latem tego roku. Jest inspirowana wielokulturową dzielnicą Nowego Jorku, która tętni różnorodnością i jest uważana za kolebkę wielu stylów oraz trendów od hip-hopu po street art. Na Brooklyn poleciało trzech influencerów, by pokazać go swoimi oczami. To raper – Ten Typ Mes, muzyk – Wojciech Łozowski i stand-uper – Kacper Ruciński.