UNICEF Polska i Iga Świątek po raz kolejny łączą siły w akcji na rzecz Ukrainy
  • 0
  • 1
10.01.2023

UNICEF Polska i Iga Świątek po raz kolejny łączą siły w akcji na rzecz Ukrainy

9 stycznia ruszyły aukcje charytatywne pamiątek z turniejów Igi Świątek i sprzedaż limitowanych koszulek. Zebrane środki zostaną przekazane UNICEF Polska na pomoc dzieciom – uchodźcom z Ukrainy.

W lipcu 2022 r. w Krakowie odbył się charytatywny turniej tenisowy „Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy”. W czasie wydarzenia można było kupić okolicznościowe koszulki „Iga & Friends for Ukraine”. Zebrano wówczas 2,5 mln zł. Środki wsparły dzieci i nastolatków dotkniętych wojną w Ukrainie. Już w trakcie turnieju jego pomysłodawczyni i organizatorka, Iga Świątek, zapowiedziała kolejne działania pomocowe. Akcja jest kontynuowana we współpracy z UNICEF Polska.

Wyprodukowano dodatkową pulę limitowanych koszulek. Ponownie trafiają one do sprzedaży

Ruszają również aukcje charytatywne. Można na nich wylicytować pamiątki z najlepszego, jak do tej pory, sezonu Igi Świątek. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany UNICEF Polska. Zasili programy pomocy ukraińskim dzieciom, które musiały opuścić Ukrainę z powodu toczącej się tam wojny.

Po meczu charytatywnym w Krakowie dostawaliśmy mailowo i w moich social mediach wiele pytań o to, gdzie można kupić koszulki „Iga & Friends”. Dlatego z zespołem postanowiliśmy wyprodukować dodatkową, ostatnią pulę T-shirtów i znów pomóc. W ramach noworocznej akcji z UNICEF do sprzedaży i na aukcje wystawiłam wyjątkowe pamiątki z tego sezonu. Są to przedmioty unikalne. Będą do nabycia wyłącznie w tej akcji, aby zebrać środki dla ukraińskich dzieci, które z powodu wojny znalazły się w naszym kraju – mówi Iga Świątek.

Tenisistka przekazała na licytację oryginalne stroje. Także buty, w których zagrała w czterech Wielkich Szlemach tego sezonu: w Australian Open, Roland Garros, Wimbledonie i US Open. Dwa z nich – w Paryżu i Nowym Jorku – wygrała. Oprócz tego do sprzedaży trafiły:

  • pamiątkowe koszulki z mottem Igi: „You did not wake up to be ordinary”;
  • czapki 1GA, które zostały wyprodukowane w ograniczonej liczbie przez Asics w ramach pamiątki dla Igi i teamu po tym, jak tenisistka zajęła pierwsze miejsce w światowym rankingu WTA.

To bardzo ważne, że Iga Świątek właśnie nas obdarzyła zaufaniem. Po raz kolejny zdecydowała się zaangażować w akcję pomocy, z której zebrane środki trafią do UNICEF Polska, by wspomóc dzieci z Ukrainy. W Polsce działa Biuro UNICEF ds. Reagowania Kryzysowego. Współpracujemy z władzami krajowymi i gminnymi, a także z lokalnymi organizacjami. Pomogliśmy setkom tysięcy ukraińskich dzieci w dostępie do edukacji i opieki zdrowotnej. Dbamy o ich bezpieczeństwo i realizację praw wszystkich dzieci w Polsce – powiedziała Renata Bem, zastępca dyrektora generalnego UNICEF Polska.

Aukcje i sprzedaż odbywają się na Allegro Charytatywni.

  • 1
Iga Świątek i UNICEF – aukcje charytatywne

Akcja UNICEF Polska i Igi Świątek na rzecz dzieci z Ukrainy

10 stycznia 2023

  • 0
  • 4
  • 0
  • 0
  • 0
10.01.2023

Więcej płacących za streaming, silverzy ruszyli po subskrypcje, mocny debiut Disney+. VideoTrack agencji Wavemaker

65 proc. polskich widzów internetowych* zdarza się płacić za filmy, seriale i innego typu programy w internecie. Model subskrypcyjny rozpycha się na rynku, a widzowie coraz chętniej inwestują w roczne abonamenty. Dane z badania VideoTrack VII agencji Wavemaker dowodzą dobrego startu Disney+. Niedawny debiutant z rynku SVOD zbiera wśród użytkowników świetne recenzje pod względem oferty i wygody korzystania.

9 stycznia 2023