Ulubione serwisy VoD Polaków w grudniu. Analiza Gemiusa
  • 0
  • 2
24.01.2017

Ulubione serwisy VoD Polaków w grudniu. Analiza Gemiusa

W grudniu Polacy w poszukiwaniu filmowej rozrywki najchętniej zaglądali na Cda.pl, Vod.pl i Player.pl. W analizowanym miesiącu najmniej internautów odwiedziło serwisy VoD w Wigilię – 5,3 proc. użytkowników Sieci. Gemius sprawdził, jak w ostatnim miesiącu 2016 r. wyglądał ruch na stronach video on demand.

Wigilia Bożego Narodzenia była dniem, gdy serwisy z filmami na żądanie odwiedziło 1,4 mln użytkowników, którzy stanowili 5,3 proc. polskich internautów (źródło: badanie Gemius/PBI). To wyraźny spadek wobec średniego zasięgu serwisów VoD w grudniu, który wynosił 7,8 proc. dziennie.

Już jednak pierwszego dnia świąt grupa użytkowników serwisów z filmami na żądanie wzrosła, osiągając poziom 7,9 proc. Drugiego dnia świąt stanowiła ona 9,4 proc. internautów.

Wzrostowy trend utrzymał się przez kolejne dni, by 28 grudnia liczba użytkowników serwisów VoD osiągnęła rekordowe 2,8 mln osób i zasięg na poziomie 10,7 proc. To dwukrotnie więcej niż w Wigilię. Później jednak zasięgi poszły nieco w dół.

Miesiąc zakończył się dużym spadkiem liczby odwiedzających w sylwestra. Ostatniego dnia roku serwisy VoD odwiedziło 1,8 mln internautów (6,9 proc.). Był to jeden z sześciu dni grudnia o najmniejszej liczbie odwiedzających strony WWW z filmami na żądanie.

Analiza danych z grudnia pokazuje niezagrożone prowadzenie serwisu Cda.pl. Codziennie znajdował się on na pierwszym miejscu w top 5 serwisów VoD. Największa liczba użytkowników Sieci odwiedziła ten serwis 26 grudnia – 1,2 mln (4,6 proc.).

Drugie miejsce przez niemal cały grudzień zajmował Vod.pl. Najlepszy wynik osiągnął 28 grudnia – 646 tys. użytkowników (2,4 proc.).

Na pozostałych pozycjach w pierwszej piątce zmieniały się: Player.pl, Tvp.pl – serwisy VoD, Kinoman.tv i Ipla – strona internetowa i aplikacja. W gronie pięciu najchętniej odwiedzanych serwisów VoD w grudniu ani razu nie pojawia się Netflix.com.

  • 2

24 stycznia 2017

  • 0
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
24.01.2017

2/3 badanych Polek rozważa wyjazd z kraju w celach zarobkowych – raport IQS (infografika)

2/3 Polek zdecydowałoby się na wyjazd z kraju w celach zarobkowych – pokazuje badanie „Promedica24 Insight” przeprowadzone przez firmę IQS. Główne kierunki wyjazdów to Niemcy, Wielka Brytania i Norwegia. Do najczęściej podejmowanych zajęć należą proste prace sezonowe oraz te związane z opieką nad innymi osobami. Wciąż dużym wyzwaniem wydaje się znajomość języków obcych.

23 stycznia 2017