Uliczni artyści wzywają do bojkotu H&M
  • 0
  • 4
15.03.2018

Uliczni artyści wzywają do bojkotu H&M

Marka H&M rozpoczęła kampanię reklamową sportowej linii New Routine. Na jednym ze zdjęć model pozuje na tle graffiti namalowanego przez Jasona Revoka Williamsa. Z tego powodu część środowiska street artu zaczęła nawoływać do bojkotu odzieżowej marki.

Ściana, na której Williams namalował swoje dzieło, znajduje się na jednym z boisk na Brooklynie. Jak podaje HypeBeast, artysta zażądał od marki zaprzestania nieautoryzowanego używania jego dzieła. Uważa, że sposób, w jaki wykorzystano pracę, jest szkodliwy i może powodować, że konsumenci będą go łączyć z marką. Wzywa też H&M do natychmiastowego zaprzestania wykorzystywania jego graffiti.

H&M odpowiedział, że w sytuacji, gdy praca jest dziełem przestępczym, Williams nie ma do niego praw autorskich. Według prawników marki prawo do ochrony praw autorskich jest przywilejem wynikającym z prawa federalnego, które nie obejmuje nielegalnie tworzonych dzieł.

Marka zaznacza też, że nad kampanią pracowała zewnętrzna agencja, która zwróciła się do Departamentu Parków i Rekreacji (New York City Department of Parks and Recreation). Ten miał stwierdzić, że praca stanowi akt wandalizmu.

Źródło: hypebeast.com

  • 3

H&M, Facebook

wethaed

1 miesiąc temu

H&M zasługuje na bojkot a szczególnie w Polsce. Nie dość że nie płaca podatków szczególnie w krajach w których korzystają ze szwalni na nieludzkich zasadach wykorzystania pracowników, nie płacą podatków przenosząc nielegalnie koszty do tych krajów. To my Polacy podarowaliśmy im 34 000 000 PLN na budowę magazynów a jak sądzę do końca świata nie zapłacą tyle podatków w Polsce.
"
Chodzisz w ubraniach H&M - popierasz niegodziwość.
"
P.S. To w fabryce dla nich szyjącej zginęło ok. 1500 szwaczek.

Rozwiń komentarze

15 marca 2018