Ukraiński burger w polskim McDonald’s
  • 1
  • 1
28.04.2022

Ukraiński burger w polskim McDonald’s

McDonald’s Polska wprowadził do swojej oferty ukraińskiego burgera. Część dochodu z jego sprzedaży zostanie przekazana na pomoc humanitarną dla mieszkańców Ukrainy, którzy pozostali w ogarniętym wojną kraju.

Jak podkreślono w komunikacie, sieć chce, aby w jej lokalach każdy mógł poczuć się jak u siebie. Aby okazać gościnność oraz solidarność, czasowo wprowadza więc do oferty kanapkę, która pochodzi z menu ukraińskich punktów McDonald’s. Ukraiński burger dostępny jest od 27 kwietnia do wyczerpania zapasów. W jego skład wchodzą kurczak, bekon, ser cheddar, pomidor i sałata. Wszystko to podane jest w ciemnej bułce pszennej z sosami czosnkowym i miodowo-musztardowym. Cena burgera to 15,70 zł.

3 zł ze sprzedaży każdego tego burgera firma przekaże Fundacji Ronalda McDonalda w Ukrainie, która niesie pomoc humanitarną na miejscu. Partnerem akcji jest UN Global Compact.

Pomysł marki skrytykowała aktywistka Maja Staśko. Jej zdaniem McDonald’s próbuje zarabiać na tragedii, przekazując tylko niewielką część kwoty ze sprzedaży ukraińskiego burgera.

  • 1
Ukraiński burger w Polsce

McDonald’s w Polsce proponuje ukraińskiego burgera

28 kwietnia 2022

27 kwietnia 2022