Uczestniczki Powstania Warszawskiego protestują przeciw homofobii
  • 0
  • 1
31.07.2020

Uczestniczki Powstania Warszawskiego protestują przeciw homofobii

Stowarzyszenie Polska Walcząca przeciw Faszyzmowi w przededniu obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego opublikowało film z udziałem uczestniczek powstania. Anna Przedpełska-Trzeciakowska i Wanda Traczyk-Stawska zabierają w nim głos, protestując przeciw homofobii.

Nagranie, w którym wystąpiły uczestniczki Powstania Warszawskiego, pojawiło się w mediach społecznościowych. Wanda Traczyk-Stawska pseudonim Pączek wraz z Anną Przedpełską-Trzeciakowską pseudonim Grodzka jednoznacznie przeciwstawiają się wszelkim formom wykluczenia, w tym atakom na osoby LGBT+. Jak podkreślają, w czasie powstania walczono o szacunek i godność dla wszystkich ludzi. Apelują, by nie być obojętnym.

Protestujemy, bo pamiętamy!

PROTESTUJEMY, BO PAMIĘTAMYW przededniu obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, a także 76. rocznicy najkrwawszego w naszej współczesnej historii mordu na cywilnej ludności, rzezi Woli, przedstawiamy niezwykle ważny apel uczestniczek Powstania Warszawskiego.Przyczynkiem do jego powstania były przerażające wydarzenia z 2019 roku, gdy na ulicach Białegostoku, przed i podczas Marszu Równości, bandy osiłków urządzały polowanie na młodzież idącą pod tęczowymi flagami.Obraz tych wydarzeń wstrząsnął szczególnie osobami, które widziały do czego doprowadził faszyzm i wiedzą jakie skutki może nieść za sobą jego odrodzenie.Wanda Traczyk-Stawska, pseudonim Pączek, wraz z Anną Przedpełską-Trzeciakowską, pseudonim Grodzka, jednoznacznie przeciwstawiają się wszelkim formom wykluczenia, w tym atakom na osoby LGBT+.Pragną, by ich głos został upowszechniony, wysłuchany i uszanowany. Polska już raz przeżyła dramat wywołany odczłowieczaniem jednych ludzi przez innych. Nie wolno o tym zapominać.Udostępnij apel Pączka i Grodzkiej!

Opublikowany przez Polska Walcząca Przeciw Faszyzmowi Środa, 29 lipca 2020

Przyczynkiem do powstania wideo były wydarzenia z 2019 r., gdy na ulicach Białegostoku w czasie Marszu Równości osoby niosące tęczowe flagi spotykały się z wyzwiskami i przemocą fizyczną.

  • 1
uczestniczki Powstania Warszawskiego

Uczestniczki Powstania Warszawskiego przeciw homofobii

31 lipca 2020

30 lipca 2020