Twórca TikToka zamierza stanąć w szranki ze Spotify i Apple Music
  • 0
  • 1
20.11.2019

Twórca TikToka zamierza stanąć w szranki ze Spotify i Apple Music

Chińska firma ByteDance stojąca za TikTokiem przygotowuje się do konkurowania ze Spotify i Apple Music w obszarze streamingu muzyki. Według „Financial Timesa” prowadzi obecnie rozmowy z wytwórniami muzycznymi, w tym Universal Music, Sony Music czy Warner Music. Spotkania dotyczą udzielenia licencji na treści muzyczne nowemu serwisowi subskrypcyjnemu.

Pierwsze doniesienia o planach ByteDance pojawiły się już w maju. „Bloomberg” i „TechCrunch” informowały wówczas, że firma pracuje nad usługą przesyłania strumieniowego, chcąc rozwijać się na rynkach wschodzących.

Według najnowszych informacji „Financial Timesa” usługa może debiutować już w najbliższym miesiącu. Początkowo miałaby być dostępna w Indiach, Brazylii i Indonezji.

Odkąd w 2017 r. ByteDance kupiło serwis Musical.ly, a następnie połączyło jego użytkowników z użytkownikami TikToka, muzyka stała się ważną częścią biznesu.

Treści kojarzone z TikTokiem są często tworzone przez samych użytkowników. Synchronizują oni ruch warg z muzyką, tańczą i występują w rytm popularnych piosenek. W związku z tym macierzysta firma ma nadzieję, że treści generowane przez tiktokerów będą odróżniać nową usługę od konkurencyjnych.

Oprócz biblioteki muzyki na żądanie nowość ma zawierać krótkie filmy wideo. Można je będzie synchronizować na bieżąco z piosenką. Serwis nie ma jeszcze nazwy. Jak podaje „Financial Times”, cena subskrypcji ma zamknąć się w 10 dol. miesięcznie.

Źródło: www.warc.com

  • 1
ByteDance wychodzi w obszar streamingu muzyki

ByteDance wychodzi w obszar streamingu muzyki

20 listopada 2019