Twitter kupił platformę do newsletterów
  • 0
  • 1
27.01.2021

Twitter kupił platformę do newsletterów

Twitter nabył Revue. To usługa, dzięki której użytkownicy mogą rozpocząć publikowanie newsletterów.

Zakup ma przyspieszyć prace nad usługami, które pomogą internautom być na bieżąco z interesującymi ich tematami, jednocześnie dając piszącym możliwość zarabiania na odbiorcach. Jak podkreśla firma, dzięki solidnej społeczności dziennikarzy i czytelników ma wyjątkową pozycję, aby pomóc w zwiększaniu czytelnictwa. Wielu uznanych twórców i wydawców zbudowało swoją markę na Twitterze, gromadząc odbiorców spragnionych następnego artykułu lub opinii.

Naszym celem jest ułatwienie im łączenia się z subskrybentami, a także pomoc czytelnikom w łatwiejszym odkrywaniu autorów i treści. Wyobrażamy sobie wiele sposobów, jak możemy to zrobić. Od umożliwienia ludziom zapisywania się do biuletynów ulubionych obserwowanych na Twitterze po nowe opcje dla autorów do prowadzenia rozmów z subskrybentami. To wszystko będzie działać bezproblemowo na Twitterze – podkreśla firma w oficjalnym komunikacie.

Dla tych, którzy chcą osiągać przychody, Twitter zapowiada trwały model motywacyjny za pośrednictwem płatnych biuletynów. Wprowadzenie Revue na Twittera ma wzbogacić ofertę, pomagając pisarzom w zwiększaniu liczby płatnych subskrybentów. Z drugiej strony ma to być zachęta do tworzenia angażujących i odpowiednich treści, które napędzają rozmowy na Twitterze. Od 26 stycznia Twitter udostępnia funkcję Revue Pro bezpłatnie na wszystkich kontach i obniża opłatę za płatny newsletter.

Firma zamierza nadal inwestować w Revue jako samodzielną usługę. Jej zespół będzie koncentrował się na ulepszaniu sposobów, jakimi dziennikarze tworzą biuletyny, budują grono odbiorców i otrzymują wynagrodzenie za swoją pracę. Poszerza również zespół i zatrudnia na stanowiska w zakresie inżynierii, projektowania, badań i nauki o danych. Z biegiem czasu ten zespół będzie budować więcej doświadczeń związanych z odkrywaniem długich treści na Twitterze, ich czytaniem i prowadzeniem rozmów o nich.

Źródło: www.blog.twitter.com

  • 1
Twitter kupił platformę do newsletterów

Twitter kupił platformę do newsletterów

RPG

1 miesiąc temu

Następny krok: cezura naszych maili?

27 stycznia 2021