Trzaskowski i Duda – ostra walka na reklamy
  • 7
  • 2
24.06.2020 Aktualizacja:

Trzaskowski i Duda – ostra walka na reklamy

Od ubiegłego tygodnia trwa walka reklamowa kandydatów na urząd Prezydenta RP. Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda wymieniają się ciosami w kolejnych spotach. Trzaskowski stawia na satyrę, urzędujący prezydent na konfrontację w poważniejszym stylu.

We wtorek na swoim profilu na Facebooku Rafał Trzaskowski opublikował spot wyborczy „Może należy się zastanowić”. Przedstawia w nim w satyryczny sposób niespełnione obietnice Andrzeja Dudy i sugeruje, że już czas na zmianę. Za podkład muzyczny spotu służy melodia, do której prezydent nagrał piosenkę o „ostrym cieniu mgły” w ramach akcji #hot16challenge2.

Na kanale YouTube Andrzeja Dudy w tym samym dniu pojawiło się z kolei wideo: „Rafał nie kłam”. Konfrontuje ono fragmenty wypowiedzi Trzaskowskiego z czasu kampanii wyborczej i wcześniejszych.

Aktualizacja: 23 czerwca Andrzej Duda odniósł się bezpośrednio do spotu Trzaskowskiego, wykorzystując nawet fragmenty jego spotu. W wideo Warszawiacy wypowiadają swoją opinię o konkurencie urzędującego prezydenta.

Kilka dni temu na kanale urzędującego prezydenta opublikowane zostało wideo również pod hasłem „Rafał nie kłam”, w którym narratorką uczyniono Polskę. W zgryźliwy sposób opisuje ona dorobek Trzaskowskiego.

Ten spot z kolei jest odpowiedzią na reklamę Trzaskowskiego „Mój dom – Polska”, w której kandydat na urząd prezydenta przedstawia się i pokazuje, co robi i czego dokonał.

Po rozliczeniu Rafała Trzaskowskiego przez PiS w odpowiedzi powstało podobne wideo, gdzie ocenie podlegają niezrealizowane obietnice Andrzeja Dudy.

Konfrontacja na spoty zaczęła się jednak wcześniej, gdy na tydzień przed debatą prezydencką, 17 czerwca na kanale Andrzeja Dudy pojawiła się reklama zawierająca część pytań zadawanych podczas debaty.

  • 2
Trzaskowski i Duda ostro się wzajemnie krytykują

W spocie Trzaskowskiego aktor parodiuje prezydenta Andrzeja Dudę

Trzaskowski i Duda ostro się wzajemnie krytykują

Trzaskowski i Duda ostro się wzajemnie krytykują

24 czerwca 2020

23 czerwca 2020

  • 0
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
23.06.2020

Wystartowała 14. edycja konkursu na najlepszy raport społeczny

Raporty z zakresu społecznej odpowiedzialności oraz zrównoważonego rozwoju mogą być zgłaszane do 14. edycji Konkursu Raporty Społeczne. Na stronie RaportySpoleczne.pl dostępny jest już formularz do zgłaszania publikacji prezentujących niefinansowe dane o firmie, organizacji czy instytucji oraz raportujących m.in. kwestie społeczne, środowiskowe, dotyczące ładu organizacyjnego. Nabór potrwa do 6 sierpnia.