Tinder wkrótce umożliwi użytkownikom sprawdzanie historii kryminalnej potencjalnych partnerów
  • 0
  • 1
16.03.2021

Tinder wkrótce umożliwi użytkownikom sprawdzanie historii kryminalnej potencjalnych partnerów

Match Group, do której należy m.in. Tinder, inwestuje w założoną przez kobiety platformę non profit Garbo. Pozwala ona sprawdzić przeszłość kryminalną potencjalnego partnera.

Garbo gromadzi publiczne rejestry i raporty dotyczące przemocy lub nadużyć, w tym aresztowań, wyroków skazujących, zakazów zbliżania się, nękania i innych przestępstw. Wyklucza jednak aresztowania związane z posiadaniem narkotyków i wykroczeniami drogowymi.

Organizacja została założona w 2018 r. przez Kathryn Kosmides, która padła ofiarą przemocy ze względu na płeć. Ma na celu zwłaszcza zapobieganie przemocy na tle płciowym, zapewniając przejrzystość w zakresie popełnionych w przeszłości wykroczeń.

Kwota, jaką w Garbo zainwestowała Match Group, nie jest znana. Wiadomo natomiast, że platforma randkowa zamierza zintegrować w USA rejestr popełnionych przestępstw ze swoimi aplikacjami randkowymi. Zacznie od Tindera.

Kobiety i grupy marginalizowane we wszystkich zakątkach świata zbyt długo napotykały przeszkody w zakresie informacji i bezpieczeństwa. Zdajemy sobie sprawę, że korporacje mogą odegrać kluczową rolę w usuwaniu tych barier dzięki technologii. Przemyślana i przełomowa weryfikacja konsumencka Garbo zapewni użytkownikom dostęp do informacji i wzmocni ich pozycję. Pomoże stworzyć ścieżki do bezpieczniejszych połączeń (…) – powiedziała Tracey Breeden, dyrektor ds. bezpieczeństwa i wsparcia społecznego w Match Group.

Match rozpocznie testowanie Garbo na Tinderze w nadchodzących miesiącach, zanim w pełni wdroży platformę jeszcze w tym roku. Gdy Garbo zostanie zintegrowane z Tinderem, Match zacznie wdrażać rejestr w innych aplikacjach w USA.

Źródło: www.mobilemarketingmagazine.com

  • 1
Tinder wkrótce pozwoli sprawdzić przeszłość partnera

Tinder wkrótce pozwoli sprawdzić przeszłość partnera

16 marca 2021

15 marca 2021