TikTok wprowadza zmianę mającą zwiększać prywatność i bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników
 • 0
 • 1
14.01.2021

TikTok wprowadza zmianę mającą zwiększać prywatność i bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników

TikTok wprowadza zmianę w prywatności kont użytkowników w wieku 13–15 lat. Będą one domyślnie ustawione jako prywatne. Jest to kolejny krok firmy mający promować bezpieczeństwo młodych osób w Internecie.

Od teraz konta użytkowników TikToka poniżej 16. roku życia będą domyślnie ustawione jako prywatne. Tylko wybrane osoby zaakceptowane przez użytkownika jako obserwatorzy będą mogły oglądać jego twórczość. Ponadto polecenie „Zasugeruj swoje konto innym” będzie domyślnie wyłączone.

Dodatkowe zmiany, które zostały wprowadzone w celu zapewnienia bezpieczeństwa młodszym użytkownikom, to m.in. możliwość pobierania filmów stworzonych przez osoby mające minimum 16 lat. Inni użytkownicy mogą zdecydować, czy chcą zezwolić na pobieranie swoich filmów. Dla użytkowników w wieku 16–17 lat domyślne ustawienie zostanie teraz zmienione na wyłączone, chyba że zdecydują się na jego włączenie.

Najmłodsi użytkownicy będą dodatkowo decydować, kto może komentować ich filmy. Od teraz mogą wybierać pomiędzy „Przyjaciółmi” a „Nikim”, jednak ustawienie „Każdy” zostaje usunięte. Ponadto funkcja umożliwiająca innym użytkownikom dostęp do Duetu i Stitcha z treściami z kont użytkowników poniżej 16. roku życia zostanie usunięta. Dla użytkowników w wieku 16–17 lat domyślne ustawienia Duet i Stitch zostaną teraz ustawione na „Przyjaciele”.

TikTok to miejsce, w którym na równi stawiamy kreatywność i prywatność. Chcemy, aby każdy z naszych użytkowników czuł się bezpiecznie w naszej społeczności, dlatego oferujemy im wiele możliwości dostosowania ustawień prywatności. Najnowsza zmiana dla użytkowników poniżej 16. roku życia zostanie wprowadzona dla wszystkich nowych, jak i obecnych użytkowników w ciągu najbliższych kilku tygodni. Jesteśmy zobowiązani do stworzenia przyjaznego i bezpiecznego miejsca dla wszystkich naszych użytkowników – mówi Elaine Fox, dyrektor ds. prywatności regionu EMEA w TikToku.

To nie pierwsza zmiana, jaką TikTok wprowadził w celu zapewnienia bezpieczeństwa młodych osób korzystających z platformy. Dotychczas ograniczono możliwość:

 • wysyłania bezpośrednich wiadomości i udostępniania transmisji na żywo na konta użytkowników poniżej 16. roku życia,
 • kupowania, wysyłania i odbierania wirtualnych prezentów dla użytkowników poniżej 18. roku życia.

Ponadto dostępna jest funkcja Family Pairing. Umożliwia ona rodzicom ustawienie zabezpieczeń na potrzeby korzystania z platformy TikTok przez ich dzieci.

 • 1
TikTok

TikTok wprowadza zmianę w prywatności kont młodych użytkowników

14 stycznia 2021

 • 0
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
14.01.2021

Noworoczne wyprzedaże: w dół poszły ceny dronów i laptopów, w górę zabawek oraz drobnego AGD – badanie Deloitte i Dealavo

W tym roku noworoczne wyprzedaże mają specyficzny charakter. Ze względu na pandemiczne obostrzenia można z nich bowiem skorzystać przede wszystkim w sklepach internetowych. Czy na początku 2021 r. klienci mogą liczyć na atrakcyjne okazje? Jak wynika z kolejnej edycji „Świątecznego barometru cenowego”, ruch cenowy w największych sklepach online w pierwszej dekadzie stycznia w porównaniu z cenami z połowy listopada 2020 r. wyniósł 3,7 proc. Oznacza to, że znacznie więcej produktów podrożało, niż potaniało.

 • 0
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
14.01.2021

Zmowa na rynku fitness – UOKiK nałożył ponad 32 mln zł kary

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny nałożył kary w łącznej wysokości ponad 32 mln zł na największe sieci fitness, w tym spółkę Benefit Systems, operatora kart MultiSport, za porozumienie ograniczające konkurencję – podział rynku. Ukarano również sześciu menedżerów bezpośrednio zaangażowanych w porozumienie sankcjami w wysokości prawie 800 tys. zł. W efekcie działań przedsiębiorców ograniczono możliwość wyboru sieci, z usług której konsumenci mogli skorzystać.