TikTok w 2019 r. pokonał Facebooka i Messengera
  • 0
  • 1
21.01.2020

TikTok w 2019 r. pokonał Facebooka i Messengera

Aplikacja TikTok w 2019 r. została zainstalowana ponad 700 mln razy. Pod tym względem platforma wyprzedziła Messengera i Facebooka.

Jak wynika z raportu firmy Sensor Tower, aplikacja TikTok w 2019 r. (3 ostatnie miesiące) została zainstalowana na urządzeniach mobilnych ponad 220 mln razy. W zestawieniu z trzecim kwartałem ubiegłego roku wynik ten jest o 24% wyższy.

Według badań TikTok pod względem liczby pobrań obecnie zajmuje drugą lokatę (również w skali roku), wyprzedzając kolejno: Facebooka, Messengera oraz Instagrama. W zestawieniu lepszy okazał się jedynie WhatsApp, który w ostatnim kwartale minionego roku został pobrany około 270 mln razy.

W minionym roku Indie były największym rynkiem dla TikToka. 44% wszystkich pobrań aplikacji w 2019 r. wygenerowało właśnie to państwo, pomimo zakazu ze strony rządu.

Popularność TikToka zwiększa się m.in. dzięki celebrytom, którzy na platformie założyli konta i przyciągają do aplikacji swoich fanów. Na polskim TikToku możemy spotkać m.in. Marylę Rodowicz, Sylwię Szostak, Dawida Wolińskiego, Klaudię Halejcio czy Ewelinę Lisowską.

Jeśli chodzi o gwiazdy światowego formatu, na platformie konta mają m.in. Will Smith, Justin Bieber, David Beckham, Miley Cyrus, Paris Hilton oraz Mariah Carey.

O badaniu
Dane pochodzą z badania Sensor Tower „Store Intelligence Data Digest”.

  • 1
TikTok w 2019 r. wyprzedził Messengera i Facebooka

TikTok w 2019 r. wyprzedził Messengera i Facebooka

wethaed

1 miesiąc temu

Z ciekawości obejrzałem fragmenty treści TT i proponuję aby Polska wersja nazywała się RynszTok.

20 stycznia 2020

  • 3
  • 1
  • 0
  • 0
  • 1
20.01.2020

Gdzie spotkali się Kendall Jenner i Sokół? Zestawienie YouTube Ads Leaderboard 2019

Reklama polskiej marki Reserved z modelką Kendall Jenner zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu YouTube Ads Leaderboard za cały 2019 r. Drugie miejsce na podium należy do spotu promującego Samsunga Galaxy Note 10, w którym raper i przedsiębiorca Wojciech Sosnowski, czyli Sokół, odbywa „Bardzo ważne spotkanie”. Zeszłoroczne podium zamyka wideo z cyklu „Szef i reszta” Pracuj.pl.