TikTok uruchamia Europejski Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności
  • 0
  • 1
27.04.2021

TikTok uruchamia Europejski Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności

TikTok w ramach swoich działań na rzecz przejrzystości ogłosił plan uruchomienia Europejskiego Ośrodka Otwartości i Odpowiedzialności. Zaproszeni eksperci, naukowcy i decydenci będą mogli zapoznać się z działaniami podejmowanymi przez zespoły firmy na rzecz kształtowania platformy jako pozytywnego oraz bezpiecznego miejsca dla społeczności.

Europejski Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności poza moderowaniem treści będzie oferować szczegółowy dostęp do technologii rekomendacji na platformie. Przybliży też działania mające na celu zapewnienie prywatności i bezpieczeństwa danych.

Odwiedzający będą mogli dowiedzieć się:

  • jak technologia pomaga zapewnić bezpieczeństwo społeczności TikToka,
  • jak jest ona wykorzystywana w procesie moderacji treści, aby zlokalizować potencjalne naruszenia zasad.

Ponadto podczas wirtualnej wizyty goście poznają zasady działania przeszkolonych zespołów ds. weryfikacji treści, które podejmują decyzje w zakresie publikowanych informacji na bazie zasad społeczności TikToka.

Pierwszy Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności TikToka został uruchomiony w USA w lipcu 2020 r. Do tej pory ponad 70 ekspertów oraz decydentów wzięło udział w wirtualnych odwiedzinach centrum w Stanach Zjednoczonych. Pozwoliło to przybliżyć wysiłki TikToka na rzecz bezpieczeństwa i ochrony.

Mając ponad 100 mln użytkowników TikToka w całej Europie, jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności za zdobycie zaufania społeczności oraz szerszej opinii publicznej. Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności TikToka to kolejny krok na naszej drodze do lepszego zrozumienia zespołów, procesów i technologii, które pomagają nam kształtować TikTok jako miejsce radości, kreatywności oraz zabawy.

Wiemy, że jest jeszcze wiele do zrobienia i jesteśmy podekscytowani możliwością proaktywnego stawienia czoła wyzwaniom, które przed nami stoją. Cieszę się, że będę mógł powitać ekspertów z całej Europy i usłyszeć ich szczere opinie na temat sposobów dalszego ulepszania naszych systemów – powiedział Cormac Keenan, head trust and safety TikToka.

Ze względu na ograniczenia Covid-19 Europejski Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności obecnie działa wirtualnie, ale w 2022 r. planowane jest otwarcie jego siedziby w Irlandii.

  • 1
Ruszył Europejski Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności TikToka

Ruszył Europejski Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności TikToka

27 kwietnia 2021