TikTok śledził dane o użytkownikach za pomocą taktyki zabronionej przez Google
  • 0
  • 1
13.08.2020

TikTok śledził dane o użytkownikach za pomocą taktyki zabronionej przez Google

TikTok został przyłapany na naruszeniu własnej polityki prywatności i zasad Google. „The Wall Street Journal” opublikował raport, z którego wynika, że przez 15 miesięcy aplikacja, wykorzystując luki w systemie Android, gromadziła adresy MAC urządzeń. Ponadto korzystała z dodatkowej warstwy szyfrowania, aby ukryć tę praktykę.

To obchodzenie zasad Google, które pozwalają użytkownikom resetować identyfikatory używane do śledzenia reklam. Adresy MAC to natomiast unikalne identyfikatory przypisywane urządzeniom podłączanym do Internetu.

„The Wall Street Journal” twierdzi, że TikTok zaprzestał tej praktyki w listopadzie, przed eskalacją kryzysu bezpieczeństwa w USA.

Obecnie TikTok nie gromadzi więcej danych niż konkurujące z nim amerykańskie aplikacje społecznościowe. Gdyby jednak wcześniej te informacje wyszły na jaw, najprawdopodobniej skłoniłyby Google do zażądania zmiany lub zawieszenia aplikacji.

W odpowiedzi na ten raport TikTok zapewnił, że aktualna wersja aplikacji nie zbiera adresów MAC. Rzeczniczka prasowa firmy przekonuje też, że nigdy żadne dane o użytkownikach aplikacji nie zostały przekazane chińskiemu rządowi.

Źródło: www.wsj.com

  • 1
TikTok śledził dane

TikTok śledził dane o użytkownikach, naruszając zasady Google

 

13 sierpnia 2020

12 sierpnia 2020