„The New York Times” wycofa reklamy programmatic z aplikacji mobilnej
  • 0
  • 1
8.11.2019

„The New York Times” wycofa reklamy programmatic z aplikacji mobilnej

„The New York Times” poinformował, że na początku 2020 r. wycofa reklamy programmatic ze swojej aplikacji mobilnej. Jako powód dziennik podaje, że ich długi czas ładowania pogarsza wrażenia użytkowników.

Ta decyzja spowoduje utratę milionowych dochodów. – Wierzymy, że zostanie to zrekompensowane wzrostem zaangażowania i wyższą skłonnością użytkowników aplikacji do subskrybowania i utrzymywania subskrypcji – powiedział CEO „The New York Times”, Mark Thompson podczas prezentacji wyników finansowych za III kwartał.

Jak dodaje, tam, gdzie trzeba dokonać kompromisu między zaangażowaniem użytkowników a natychmiastowymi przychodami z reklam, dziennik będzie wybierał tę pierwszą wartość.

W III kwartale „New York Times” zbliżył się do poziomu 5 mln subskrybentów i 4 mln abonentów cyfrowych. Przychody z samych subskrypcji cyfrowych wzrosły o 15% rok do roku, do 116 mln dol. Z roku na rok przybyło 273 tys. subskrybentów netto.

Tymczasem reklama cyfrowa spadła o 5% rok do roku, do poziomu 55 mln dol. w III kwartale. Ogółem reklama spadła o 2%, do 113 mln dol. Przychody we wszystkich firmach NYT wzrosły w III kwartale o 5%, do 429 mln dol.

Ta dynamika biznesowa sprawia, że firma jest mniej zależna od przychodów z reklam. Stanowią one zaledwie 26% jej bieżącej działalności. Subskrypcje zapewniają 62% przychodów.

NYT planuje zwiększenie liczby subskrybentów do 10 mln do 2025 r. Z tego 20% ma pochodzić spoza Stanów Zjednoczonych.

Uważamy również, że duży potencjał mają własne dane. Nasz nowy model dostępu cyfrowego oznacza, że dowiemy się znacznie więcej o milionach naszych najbardziej zaangażowanych użytkowników. Dzięki wykorzystaniu tych danych będziemy w stanie lepiej dostosowywać do nich komunikaty reklamowe – podsumowuje Thompson.

Źródło: www.adexchanger.com

  • 1
„The New York Times”

„The New York Times” odchodzi od reklamy programmatic

8 listopada 2019