„The New Humanity” – 13 międzynarodowych fotografów wzięło udział w przygotowaniu kalendarza Lavazzy na 2021 r.
  • 1
  • 1
2.11.2020

„The New Humanity” – 13 międzynarodowych fotografów wzięło udział w przygotowaniu kalendarza Lavazzy na 2021 r.

Christy Lee Rogers, Denis Rouvre, Carolyn Drake, Steve McCurry, Charlie Davoli, Ami Vitale, Martha Cooper, David LaChapelle, Martin Schoeller, Joey L., Eugenio Recuenco, Simone Bramante oraz Toilet Paper – to 13 fotografów, którzy wzięli udział w tworzeniu kalendarza Lavazzy na 2021 rok. Projekt przygotowany został pod hasłem „The New Humanity”.

Po sześciu latach koncentrowania się na zrównoważonym rozwoju środowiska naturalnego Lavazza zdecydowała się postawić człowieka w centrum projektu. Skupiła się na kluczowym problemie, który uwypukliła pandemia: zrównoważonym rozwoju społeczeństw.

Dla Lavazzy „New Humanity” to nie tylko nowy kierunek narracji, ale też artystyczna awangarda. Koncepcja kalendarza Lavazza 2021 jest bardzo bliska założeniom kampanii. Została bowiem opracowana i podjęta w bardzo szczególnym momencie, również z perspektywy emocjonalnej: w czasie marcowego lockdownu. Chcieliśmy, aby wokół nas byli ludzie ze świata Lavazzy i nie tylko i razem pracowaliśmy nad inspiracjami, sugestiami, tematami i pomysłami, które mogą przekazać sens nowego społeczeństwa – mówi Francesca Lavazza, członek zarządu Grupy Lavazza.

„The New Humanity” jest też konceptem, który stoi za kalendarzem. Soczewką, przez którą można spojrzeć w przyszłość i przesłaniem inspirującym projekty, które ostatnio opracowała firma. Były to m.in.:

  • kampania reklamowa „Good Morning, Humanity”, w której Lavazza apeluje o rozbudzenie wrażliwości,
  • „Beyond Walls” – projekt artystyczny Saypiego niedawno zaprezentowany w parku Porta Palatina w Turynie; dwie dłonie kierują się ku sobie i łączą w sposób, który pokazuje zaufanie i wzajemną pomoc, zachęcając do wspólnego wysiłku, aby poczuć się częścią jednego ekosystemu.

Fotografowie zostali proszeni o przełożenie swojej wizji nowej ludzkości na zdjęcia. W rezultacie powstało 13 obrazów zaprezentowanych na 13 stronach kalendarza. Każdy dodatkowo opatrzony został słowem przesłania promowanego przez Lavazzę: „To jest dzień dobry dla naszej nowo odkrytej ludzkości. Przeżyjmy to razem”.

Początki kalendarza Lavazzy sięgają 1993 r. Odsłona na 2021 r. opracowana została pod kierunkiem agencji kreatywnej Armando Testa.

  • 1
„The New Humanity”

„The New Humanity” – kalendarz Lavazzy na 2021 rok

2 listopada 2020

30 października 2020