Tęczowe flagi na Męskim Graniu 2020
  • 0
  • 1
10.08.2020

Tęczowe flagi na Męskim Graniu 2020

8 sierpnia odbył się koncert Męskiego Grania 2020. Z powodu pandemii transmitowano go online. Podczas wydarzenia sponsorowanego przez markę Żywiec na scenie pojawiły się tęczowe flagi, a artyści solidaryzowali się z osobami LGBT.

Koncert transmitowany był w serwisach YouTube i Facebook. Podczas finału wystąpiła Orkiestra Męskiego Grania, której trzon w tym roku stanowili Daria Zawiałow, Błażej Król i Igor Walaszek. Wykonali oni m.in. tegoroczny singiel zatytułowany „Świt”. W tym czasie na scenie widoczne były dwie tęczowe flagi.

Ponadto Dawid Podsiadło podczas wykonywania utworu „Trofea” wypowiedział słowa: „Kinga, taki ładny apel miałaś. Taki ładny”. Najpewniej jest to odniesienie do wygłoszonego przez Kingę Dudę przemówienia w trakcie wieczoru wyborczego jej ojca.

Także Tomasz Organek wskazywał, że „nie wolno bić ludzi, nieważne z jakiego względu, czy przez przekonania, czy przez preferencje seksualne. Nie ma usprawiedliwienia dla przemocy”.

Manifestacja artystów zbiega się w czasie z aresztowaniem w Warszawie aktywistki LGBT oraz 48 protestujących w jej obronie osób.

Jak podaje portal wPolityce, niektórzy internauci grożą bojkotem marki Żywiec.

  • 1
tęczowe flagi

Artyści Męskiego Grania 2020 pokazali tęczowe flagi

10 sierpnia 2020

7 sierpnia 2020