Targi Packaging Innovations startują z podcastami
  • 0
  • 1
2.07.2021

Targi Packaging Innovations startują z podcastami

W czerwcu organizatorzy Targów Opakowań Packaging Innvations przygotowali cykl podcastów „Packaging Innovations – Rozmowy spakowane”. Poruszają w nich aktualne tematy ze świata opakowań: e-commerce, user experience, omnichannel, sustainability, recykling czy ecodesign. Gośćmi podcastów są znani eksperci, którzy opowiadają o trendach w branży opakowań, jej problemach oraz perspektywach rozwoju.

Tematem przewodnim pierwszego odcinka było ekoprojektowanie. Z Konradem Nowakowskim – kierownikiem Zespołu Ekologii Opakowań Sieci Badawczej Łukasiewicz – IBWCh, prezesem Polskiej Izby Odzysku i Recyklingu Opakowań organizatorzy rozmawiali m.in. o tym, czy możliwe jest osiągnięcie harmonii między ochroną środowiska a cyklem życia produktu.

Gościem drugiego odcinka był Tyberiusz Mazurek, dyrektor sprzedaży w Mondi Corrugated Solutions w Polsce. Odpowiadał na pytania dotyczące m.in. dynamicznego rozwoju e-commerce w Polsce oraz przyszłości e-grocery. W rozmowie poruszano tematy związane z digitalizacją, personalizacją, user experience oraz ekologią w kontekście opakowań.

W trzecim odcinku autorzy podcastu rozmawiali z Blanką Chmurzyńską-Brown, dyrektor generalną w Polskim Związku Kosmetycznym. Tematem rozmowy były opakowania kosmetyków oraz aktualne trendy i wyzwania, jakie stoją przed ich producentami. Jeden z wątków dotyczył współpracy pomiędzy branżami kosmetyczną i opakowaniową w kontekście Zielonego Ładu.

Szczegółowe informacje o podcastach można znaleźć na stronie packaginginnovations.pl/pl/program-towarzyszacy/rozmowy-spakowane-podcasty.html.

– Proponowany przez nas cykl podcastów to przedsmak tego, co będzie czekało na gości podczas Targów Packaging Innovations. Podobnie jak na targach, tak i w podcastach poruszamy tylko aktualne tematy. Cenimy czas wystawców oraz zwiedzających, dlatego chcemy im ułatwić dostęp do sprawdzonej wiedzy, najwyższej klasy produktów i usług. Inspiracją do stworzenia podcastów były cieszące się ogromną popularnością wykłady w strefie WorkShops. W tym roku poszliśmy o krok dalej, zapraszając znawców branży do udziału w audycjach – zapowiada Dorota Gurgul, team leader w Targach w Krakowie.

Packaging Innovations to największe targi opakowań w Polsce. Odbędą się stacjonarnie 15 i 16 września 2021 w Expo XXI Warszawa. W tegorocznej edycji organizatorzy po raz pierwszy łączą siły z Festiwalem Marketingu i Festiwalem Druku. Współpraca już dziś przynosi efekty: udział potwierdziło ponad 230 wystawców i każdego dnia odzywają się firmy zainteresowane udziałem.

Marketing przy Kawie jest patronem medialnym targów.

  • 1
Targi Packaging Innovations startują z podcastami

Targi Packaging Innovations startują z podcastami

1 lipca 2021

  • 0
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
1.07.2021

PepsiCo poszerza ofertę zdrowszych przekąsek i napojów

Firma PepsiCo ogłosiła plan poszerzenia oferty żywności i napojów oraz zapewnienia większego wyboru konsumentom z terenu Unii Europejskiej. Nowy plan obejmuje szereg zobowiązań opartych na rygorystycznych i wynikających z badań naukowych wytycznych dotyczących żywienia. Wśród celów realizowanych przez PepsiCo znajduje się ograniczenie cukru dodawanego do napojów oraz soli i tłuszczów nasyconych dodawanych do żywności, a także wprowadzenie do sprzedaży mniejszych porcji.