„Kinomural” – sztuka zamiast reklam wielkoformatowych. 12 projekcji wideo na ścianach Nadodrza we Wrocławiu
  • 0
  • 4
22.08.2019

„Kinomural” – sztuka zamiast reklam wielkoformatowych. 12 projekcji wideo na ścianach Nadodrza we Wrocławiu

20 i 21 września za sprawą projektu „Kinomural” wrocławskie Nadodrze zamieni się w wielkoformatową galerię sztuki. Na dwunastu ścianach ośmiu kamienic pojawią się wielkoformatowe animacje. Dzieła zaprezentuje dwudziestu artystów z całego świata, w tym także z Wrocławia.

„Kinomural” nie jest festiwalem ani przeglądem sztuki. To nowa okołofilmowa formuła, w ramach której po zmierzchu w wybranych rejonach Wrocławia na bocznych ścianach budynków odbywają się projekcje audiowizualne.

Nadodrzańskie ściany na dwa wieczory oddane zostaną w ręce artystów. Powstaną na nich ruchome obrazy. Nie będą to murale, lecz efemeryczne projekcje w różnej formie – od wideoartu, przez dźwiękowy performance i kino eksperymentalne, po instalacje audiowizualne.

Ponad 60 historii opowie dwudziestu artystów z kraju, w tym z Wrocławia, ale też z USA, Kolumbii czy Japonii. Wiele prac powstanie specjalnie na potrzeby projektu.

Postanowiliśmy odmienić miejski krajobraz i zamiast reklam wielkoformatowych pokazywać sztukę. Zamieniamy więc wrocławskie Nadodrze na tymczasową, wielkoformatową galerię sztuki, bez szkody dla estetyki. Pozwala nam to w niecodzienny sposób spojrzeć na miejsca, w których żyjemy. Także zintegrować lokalną społeczność na gruncie działań artystycznych – tłumaczą inicjatorzy projektu, bracia Bartos.

Spot promujący inicjatywę emitowany jest przed seansami we wrocławskich kinach studyjnych – w Dolnośląskim Centrum Filmowym oraz Kinie Nowe Horyzonty. Emisja zaplanowana jest również w pojazdach MPK Wrocław.

Kinomural 2019: ruchome murale na Nadodrzu! #trailer

RUCHOME MURALE na Nadodrzu dokładnie za miesiąc! Pamiętajcie: 20 i 21 września na spacer z psem wychodzimy w godzinach 19:30-22:00. 🙂 [trailer oglądajcie w HD] Kinomural 2019 | Nadodrze

Opublikowany przez Kinomural Poniedziałek, 19 sierpnia 2019

Pomysłodawcy „Kinomuralu”, bracia Bartos, od wielu lat zajmują się sztuką filmową. Piotr jest reżyserem, operatorem i artystą eksperymentującym ze sztukami wizualnymi. Bartek – reżyserem, scenarzystą i producentem filmowym. Bracia tworzą nierozerwalny tandem filmowy i wspólnie realizują autorskie projekty.

Trzecim, dopełniającym elementem artystycznym „Kinomuralu” jest Agata Bartos. To siostra Piotra i Bartka, absolwentka Holenderskiej Akademii Sztuk Pięknych, artystka mix-media, reżyserka, scenarzystka, kostiumografka.

Projekt został objęty patronatem honorowym prezydenta Wrocławia. Program ogłoszony zostanie wkrótce.

  • 4

„Kinomural” – logo

 

22 sierpnia 2019

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
22.08.2019

Ewolucja, a nie rewolucja – zmiana roli działów marketingu w erze transformacji cyfrowej. Badanie Deloitte

Nieustannie rozwijają się technologie, zmieniają się preferencje konsumentów. Wszystko to sprawia, że biznes funkcjonuje dziś w erze klienta. Wpływa to na zmianę roli działów i dyrektorów marketingu. Jak wynika z polskiego badania „CMO Survey” przeprowadzonego przez Deloitte, dla 77 proc. szefów marketingu firm w Polsce priorytetem jest pozycjonowanie i strategia marki.

21 sierpnia 2019