Sztafeta Fundacji Rak’n’Roll rusza do Afryki na rowerach marki Kross
  • 0
  • 2
25.09.2019

Sztafeta Fundacji Rak’n’Roll rusza do Afryki na rowerach marki Kross

Fundacja Rak’n’Roll zorganizowała rowerową sztafetę na Zwrotnik Raka na Saharze Zachodniej. Uczestnicy przejadą blisko 7 tys. km. Producent rowerów Kross został partnerem tej akcji.

W sztafecie „Rolling2Zwrotnik” bierze udział 27 osób po chorobie nowotworowej oraz 19-osobowa ekipa wspierająca. Celem 4-miesięcznej podróży jest Zwrotnik Raka na Saharze Zachodniej. Sztafeta liczy 12 etapów. Uczestnicy wspólnie pokonają blisko 7 tys. km, odwiedzą 8 krajów i wyznaczą rowerowy Rak’n’Roll Track. Szlak będzie symbolem ich siły, radości oraz afirmacji życia.

Trasa sztafety została dokładnie zaplanowana. Organizatorom chodziło bowiem o to, by uczestnicy mogli pokonać cały dystans, jadąc przez miejsca, które są ciekawe historycznie, przyrodniczo i kulturowo. Po zakończeniu wyprawy ma bowiem powstać przewodnik z opisami najciekawszych lokalizacji.

Rak’n’Roll Track ma być z kolei inspiracją i motywacją dla każdego chorującego na raka. Poszczególne etapy sztafety pokonuje inna grupa rowerzystów. W każdej z nich są osoby, które przeszły przez raka, a także ekipa wspierająca.

Z wielką radością wsparliśmy tę inicjatywę, udostępniając nasze rowery i akcesoria, które z pewnością uprzyjemnią tak długą podróż. Udział w takiej akcji wpisuje się w nasze działania, które mają na celu pokazać, że na rowerze da się jeździć zawsze i wszędzie – powiedział Kacper Sosnowski, członek zarządu firmy Kross.

Zawodnicy wyruszyli z Warszawy na początku września. Do celu mają dojechać w grudniu.

  • 2

Ruszyła sztafeta „Rolling2Zwrotnik”, fot. Karolina Krawczyk

fot. Karolina Krawczyk

 

25 września 2019

  • 0
  • 4
  • 0
  • 0
  • 0
25.09.2019

Wavemaker: Chodakowska na równi z lekarzem największym autorytetem Polaków w kwestiach zdrowia

Zdrowie jest dla Polaków jedną z największych wartości. Mimo to dość kontrowersyjne bywają ich sposoby dbania o nie. Co czwarty polski internauta uważa, że medycyna konwencjonalna bardziej szkodzi niż leczy, a niemal co trzeci uważa, że duże dawki witaminy C pomagają walczyć z nowotworem – pokazuje „HealthWave”, badanie agencji Wavemaker. Polacy jako największy autorytet w kwestiach zdrowotnych równie często co lekarza wymieniali Ewę Chodakowską.

24 września 2019