Stowarzyszenie Wiosna rozpoczęło kampanię „Odpowiadam dobrem”
  • 1
  • 1
19.09.2019

Stowarzyszenie Wiosna rozpoczęło kampanię „Odpowiadam dobrem”

Postawa wolontariuszy programów społecznych Stowarzyszenia Wiosna zainspirowała powstanie kampanii „Odpowiadam dobrem”. W najbliższych tygodniach ma ona zachęcać do codziennego wybierania dobra, ale też zapoczątkować tak potrzebną dziś społeczną zmianę.

Kampanię „Odpowiadam dobrem” w całym kraju zapoczątkowały lokalne wydarzenia Weekendu Dobra. Na stronie OdpowiadamDobrem.pl można skorzystać z generatora dobrych uczynków, który podpowiada, co dobrego można zrobić w danym dniu.

Chętni mogą dzielić się swoimi historiami w mediach społecznościowych, wykorzystując hasztag #OdpowiadamDobrem. Mogą też inspirować do podobnych działań poprzez nominowanie (oznaczanie) znajomych, którzy dołączą do ogólnopolskiego wyzwania.

Inicjatywę kampanii wspiera Wyzwanie Pełne Dobra na Messengerze. Po udzieleniu zgody każdy chętny będzie otrzymywał za pomocą popularnego komunikatora drobne wyzwania na każdy dzień.

– To wolontariusze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości byli naszą inspiracją podczas pracy nad kampanią społeczną „Odpowiadam dobrem”. Ich uważność, empatia czy otwartość zasługują na naśladowanie. Są najlepszym reason to believe, że w spolaryzowanej, podzielonej rzeczywistości wciąż możemy być solidarni.

I właśnie do tego wzywa „Odpowiadam dobrem” – do prawdziwej społecznej solidarności. Takiej, która zaczyna się w autobusie, na ulicy i w kolejce do kasy – tak kampanię podsumował Konrad Kruczkowski, dyrektor ds. komunikacji w Stowarzyszeniu Wiosna.

Kampania potrwa jeszcze przez miesiąc, a kulminacyjnym wydarzeniem będzie Forum Dialogu „Odpowiadam dobrem”. 12 października w Warszawie spotkają się liderzy opinii, dziennikarze, działacze społeczni oraz wolontariusze. Wspólnie zastanowią się, jak w skonfliktowanej rzeczywistości szukać tego, co nas łączy i w jaki sposób odpowiadać dobrem w relacjach z innymi.

Koncepcję, strategię i realizację kampanii przygotował dział komunikacji Stowarzyszenia Wiosna przy wsparciu konsultacyjnym Dominika Kozy z agencji Hand Made. Spot wyprodukował Kamil Janik (ISTV Media). Scenariusz napisała Jagoda Janowska, reżyserem spotu był Michał Bolland.

  • 1

„Odpowiadam dobrem” – kampania Stowarzyszenia Wiosna

18 września 2019