Stowarzyszenie Twoja Sprawa protestuje przeciwko reklamie Śnieżki [aktualizacja]
  • 0
  • 0
12.10.2016

Stowarzyszenie Twoja Sprawa protestuje przeciwko reklamie Śnieżki [aktualizacja]

Reklama gładzi szpachlowej marki Śnieżka wywołała protest Stowarzyszenia Twoja Sprawa. Kreacja internetowa skierowana do wykonawców z branży budowlanej wykorzystuje zdjęcie trzech skąpo ubranych modelek. Dziewczęta trzymają w rękach produkty Śnieżki, a towarzyszy temu hasło: „Wykonawco, którą wybierzesz na test?”.

STS uznało, że reklama traktuje kobiety przedmiotowo i wykorzystuje podtekst seksualny. Jak podkreśla stowarzyszenie, dziwi to tym bardziej, że na stronie firmy można znaleźć zapewnienie o prowadzeniu przez nią „etycznej działalności reklamowej”. Organizacja zachęca do składania w tej sprawie skarg do Komisji Etyki Reklamy.

Stowarzyszenie Twoja Sprawa jako cel swojej działalności określa ochronę przestrzeni publicznej przed obscenicznością, seksualizacją i uprzedmiotowieniem kobiet, wulgarnością oraz szeroko rozumianymi naruszeniami dobrych obyczajów w reklamie i mediach.

***
Zobacz też:

[Aktualizacja, 17 października 2016 r.]
Po dwóch dniach trwania akcji STS Śnieżka zmodyfikowała reklamę i usunęła z niej grafikę przedstawiającą skąpo ubrane modelki.

Spółka wydała oświadczenie, w którym przeprasza wszystkich, którzy poczuli się dotknięci tą reklamą. Jednocześnie podziękowała za krytyczną ocenę „niefortunnej kreacji graficznej”.

Poinformowała też o weryfikacji wytycznych w zakresie dobrych praktyk rynkowych związanych z szeroko pojętą promocją, w tym szczególnie odnoszących się do kreacji graficznych.

Pełna treść oświadczenia Śnieżki dostępna jest pod adresem: www.twojasprawa.org.pl.

  • 2

monika klama

10 miesięcy temu

stocznia

no i dobrze, bo to stocznia jest,
m

11 października 2016

Reklama
Reklama