Stokenizowana sztuka w świecie metaverse – w wirtualnej Galerii PeoPay
  • 0
  • 2
29.10.2022

Stokenizowana sztuka w świecie metaverse – w wirtualnej Galerii PeoPay

Tokeny z pracami Kai Renkas, wykonanymi na 25-lecie bankowości prywatnej Pekao będzie można zobaczyć w Galerii PeoPay. To wirtualna przestrzeń zlokalizowana w Eska World. Oprócz NFT znajdują się tam też animacje i gra interaktywna.

Kaja Renkas to artystka tworząca plakaty, okładki książek i animacje. Działa też w przestrzeni AR (rozszerzonej rzeczywistości). Dla Pekao przygotowała cykl prac „Żubr na Wall Street” oraz stworzone na ich bazie animacje. W metaverse udostępnia oprócz nich interaktywną grę „Forgotten Creatures” bazującą na AR.

Wyszłam od tradycyjnego plakatu, który przez 40 lat był środkiem wyrazu w reklamie Banku Pekao. Stworzyłam kompozycje, które swoje rozwinięcie mają w wirtualnej rzeczywistości. Ich stokenizowanie pozwoliło na pójście o krok dalej, w stronę świata metaverse. Jednocześnie, wykorzystując nowe technologie, jestem wierna swojej stylistyce – komentuje Kaja Renkas.

Projekt jest kolejnym z cyklu działań art brandingowych Pekao pod wspólnym hasłem „Kiedy sztuka kreuje biznes”. Bank, sięgając do kilkudziesięcioletniej tradycji współpracy z uznanymi artystami, wraca do modelu promowania marki przez sztukę. Tym razem jednak w przestrzeni wirtualnej.

Galeria PeoPay

Wspólnie z Radiem Eska i firmą Veles Production w środowisku metaversowym Eska World stworzono przestrzeń Pekao – Galeria PeoPay. W jej dwóch wirtualnych pomieszczeniach można zobaczyć stokenizowane prace Kai Renkas i grę interaktywną.

Nazwa galerii to nawiązanie do aplikacji mobilnej Pekao, z której najczęściej korzystają klienci banku. Wystawa NFT Kai Renkas prezentowana będzie nie tylko w metaverse, ale i w siedzibie Banku Pekao przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie.

Tokeny, podobnie jak w przypadku projektu Unique z artystą wizualnym Rafałem Bujnowskim, stworzyła dla Pekao firma SmartVerum.

  • 2
stokenizowana sztuka

Stokenizowana sztuka w Galerii PeoPay banku Pekao

stokenizowana sztuka

29 października 2022

28 października 2022