Startuje Vein − nowy dom postprodukcyjny. Wśród założycieli Jakub Kaliciński
  • 0
  • 1
4.08.2021

Startuje Vein − nowy dom postprodukcyjny. Wśród założycieli Jakub Kaliciński

Działalność rozpoczął Vein. Zajmuje się kompleksową postprodukcją filmową i reklamową. Założycielami są: Dominik Deras (senior colorist Young Colorists United), Piotr Nowicki (senior colorist YCU), Krzysztof Dudek (cofounder & producer YCU) oraz Jakub Kaliciński (CEO agencji Kalicińscy).

Postprodukcja obrazu filmowego w rzeczywistości zaczyna się już na samym początku. Wtedy, kiedy powstaje wizja filmu w głowach kluczowych realizatorów, takich jak kreacja, reżyser, operator. W Vein chcemy ich wspierać od samego początku etapu tworzenia. Doradzać oraz dostarczać rozwiązania prowadzące do bezkompromisowego odtworzenia wizji twórców. To właśnie bezkompromisowa jakość i podważanie rutynowych rynkowych schematów w obszarze postprodukcji jest ideą powstania Vein − mówi Dominik Deras, color grading studio head w Vein.

Na potrzeby kolorkorekcji filmów fabularnych studio stworzyło:

  • własną salę kinową z referencyjnym projektorem,
  • dwie sale do korekcji barwnej − każda wyposażona w referencyjny monitor,
  • dwie montażownie,
  • indywidualny pipeline online.

Za obsługę dźwiękową będzie odpowiedzialne studio Głośno, którego departament dzieli biuro z Vein. Dom postprodukcyjny zaoferuje również możliwość pracy zdalnej poprzez system Streambox.

Od 2019 (w ramach YCU) roku promujemy możliwość zdalnej kolorkorekcji poprzez Streambox. Pozwoliło nam to na realizację zagranicznych projektów z markami z USA, Singapuru, ZEA, Niemiec, Brazylii, RPA czy UK – mówi Piotr Nowicki, color grading studio head w Vein.

Zespół Vein składa się z założycieli Young Colorist United: Dominika Derasa (senior colorist), Piotra Nowickiego (senior colorist) oraz Krzysztofa Dudka (producent).

Dominik Deras ma 12-letnie doświadczenie w kolorkorekcji. Pracował dla takich marek, jak m.in. Porsche, Audi, Volkswagen, Honda, Samsung, Huawei, McDonalds, KFC, Intel, Microsoft, Converse, Magnum, Oppo, Budweiser, Pepsi, Coca-Cola, T-Mobile, Orange.

Piotr Nowicki od sześciu lat zajmuje się kolorkorekcją. W jego portfolio znajdują się projekty dla takich marek, jak m.in. Toyota, Audi, Oppo, Adidas, Play, Orange, Volkswagen, Skoda, Samsung, Warka, Lech, Coca-Cola, Johnnie Walker, Gino Rossi czy H&M.

Krzysztof Dudek ma ponad 10-letnie doświadczenie w kreowaniu i rozwoju biznesów z różnych segmentów. Od ponad czterech lat związany z YCU, gdzie pełni funkcję cofoundera i producenta. Realizował projekty dla takich marek, jak Pepsi, Budweiser, Intel, Adidas, Audi, Porsche, Volkswagen, ING, Samsung, Oppo czy Microsoft.

Jako czwarty członek zarządu i współwłaściciel do zespołu dołączył Jakub Kaliciński w roli inwestora strategicznego oraz CFO. Ma wieloletnie doświadczenie w branży reklamowej i filmowej. Współtworzył komunikację m.in. dla Ikei, Skody, DHL, Alpro, Brown-Forman, Mitsubishi, E-service, Sadolinu, Huaweia, Paybacku, Danone’a, Costy Coffee, Unilevera, Hasco-Lek, Polpharmy, Comedy Central, Paramount, Channel, Kompanii Piwowarskiej i Bakomy.

Nie ma znaczenia, czy jest to film fabularny, reklama czy content do Internetu. Liczy się efekt końcowy, który oglądać i oceniać będą widzowie. Dlatego projektując Vein od zera, w każdym aspekcie postawiliśmy na topowe rozwiązania i narzędzia – mówi Jakub Kaliciński, inwestor strategiczny i CFO w Vein.

W związku z utworzeniem nowej spółki Young Colorists United zostanie przekształcone w fundację wspierającą artystów.

Mało kto na polskim rynku postprodukcji kładzie nacisk na edukację i budowanie społeczności związanej z filmem. My chcemy obrać zupełnie inny kierunek. Dlatego zamierzamy kontynuować nasze projekty edukacyjne, takie jak „YCU Classroom”. Warto również podkreślić, że polska postprodukcja ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o standardy światowe. Planujemy rozwijać fundację nie tylko na naszym lokalnym podwórku, lecz również dzielić się postprodukcyjnym know-how na skalę globalną – mówi Krzysztof Dudek, general manager w Vein.

  • 1
Vein

Vein − nowy dom postprodukcyjny

3 sierpnia 2021