Startuje konkurs na plakat z okazji jubileuszu 65-lecia Totalizatora Sportowego
  • 0
  • 1
25.02.2021

Startuje konkurs na plakat z okazji jubileuszu 65-lecia Totalizatora Sportowego

Totalizator Sportowy wraz ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej (STGU) zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie na plakat z okazji jubileuszu 65-lecia firmy. Prace konkursowe zgłaszać można do 5 kwietnia 2021 r.

Konkurs wpisuje się w jubileuszowe obchody Totalizatora Sportowego, który działalność rozpoczął 25 stycznia 1956 r. Historia spółki wiąże się z wielkimi chwilami dla polskiego sportu i kultury narodowej, a także tradycją polskiego plakatu.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Totalizator Sportowy grają razem dla polskiej kultury już od kilkudziesięciu lat. Wspólnie wspieramy dziedzictwo kulturowe Polski, a także podtrzymujemy artystyczne tradycje. Do takich należy sztuka polskiego plakatu, która wciąż jest obecna w Totalizatorze Sportowym – podkreśla prof. Piotr Gliński, wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przewodniczący Komitetu ds. pożytku publicznego.

Już od 65 lat przeżywamy wielkie chwile z Totalizatorem Sportowym. To wyjątkowa rocznica dla polskiego sportu, kibiców, graczy Lotto, a także dla kultury narodowej. Chcemy ją uczcić także poprzez kontynuację pięknej tradycji polskiego plakatu, która jest obecna w naszej spółce niemal od początku jej istnienia.

Dlatego podjęliśmy decyzję, że wspólnie ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej zorganizujemy konkurs na plakat z okazji 65-lecia firmy. Mamy nadzieję, że bogata historia i działalność Totalizatora Sportowego uwolnią kreatywność twórców, a zwycięski plakat pozostawi kolejny ważny ślad wielkiej chwili w naszej pamięci – powiedziała Magdalena Kopka-Wojciechowska, członek zarządu Totalizatora Sportowego.

Konkurs ma charakter otwarty. Skierowany jest do osób fizycznych zamieszkałych w Polsce, w szczególności do profesjonalnych projektantów, ale także do osób interesujących się projektowaniem graficznym.

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie kreatywnego projektu plakatu, który:

  • ukaże dotychczasowy dorobek Totalizatora Sportowego,
  • wniesie nowe i świeże spojrzenie na rolę i wagę, jaką Totalizator Sportowy od 65 lat pełni w społeczeństwie.

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie trzy prace. Szczegóły dotyczące uczestnictwa w konkursie opisane są w jego regulaminie.

Totalizator Sportowy niemal od początku istnienia współpracował z wybitnymi polskimi grafikami, których projekty pojawiły się na plakatach będących wówczas jedną z form komunikacji z klientami. Autorem pierwszego plakatu z 1956 r., poświęconego działalności spółki był Konstanty Maria Sopoćko. Część archiwalnych plakatów można oglądać w poświęconej im galerii, która znajduje się na jubileuszowej stronie www.wielkiechwile.pl.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  • 1
Totalizator Sportowy

Konkurs na plakat Totalizatora Sportowego

25 lutego 2021