Spotify z nowymi możliwościami dla reklamodawców. Samsung testuje targetowanie słuchaczy podcastów
  • 0
  • 0
20.06.2019

Spotify z nowymi możliwościami dla reklamodawców. Samsung testuje targetowanie słuchaczy podcastów

Targetowanie w Spotify dostępne będzie na wybranych rynkach europejskich. Pozwoli markom docierać do słuchaczy podcastów w takich kategoriach jak komedia, styl życia i zdrowie oraz biznes i technologia.

Spotify rozwija analizę danych, aby zapewnić markom bardziej precyzyjne dotarcie do swoich użytkowników. Potrafi już odczytywać nastrój grup słuchaczy na podstawie odpowiedniej segmentacji i analizy danych. To istotne dla reklamodawców, bo kiedy jesteśmy przygnębieni, często poprawiamy sobie humor zakupami.

Samsung dociera do słuchaczy z reklamą słuchawek Galaxy Buds. Targetowanie dostępne jest na razie w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Meksyku, we Francji, w Brazylii, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i Australii. W 2018 r. konsumpcja podcastów w Spotify wzrosła o 250%. Niedawno zaś firma podpisała umowę na tworzenie podcastów z Barackiem i Michelle Obamą.

Spotify ma obecnie 217 mln użytkowników na całym świecie. Z tego 123 mln korzysta z bezpłatnej wersji z reklamami w ramach usługi Spotify Free.

źródła: Mobilemarketer.com, TheDrum.com

Janusz Kamiński

2 tygodnie temu

Shopify staje coraz ciekawszym rozwiązaniem. Darmowe motywy można wypróbować: https://www.templatemonster.com/pl/szablony/?pr=119507-67280

19 czerwca 2019

  • 5
  • 0
  • 0
  • 0
  • 1
19.06.2019

Męskie Granie i Roksana Węgiel, czyli muzyczny maj 2019 na YouTube. Zestawienie YouTube Ads Leaderboard

Maj okazał się kolejnym miesiącem, w którym użytkownicy stawiali przede wszystkim na doznania muzyczne. Powrót Męskiego Grania do rankingu po zeszłorocznych sukcesach okazał się wyjątkowo udany. Piosenka „Sobie i wam” zadebiutowała na pierwszym miejscu. Dwie pozycje majowego rankingu przypadły odnoszącej coraz większe sukcesy Roksanie Węgiel. Trzecie miejsce zajęła reklama promocji Rossmanna z udziałem Pauliny Krupińskiej. Zestawienie zamyka niespodzianka od McDonald’s.