Sportowe trendy w Europie według ShopAlike
  • 0
  • 1
11.01.2018

Sportowe trendy w Europie według ShopAlike

Prowadzić zdrowy tryb życia – to jedno z najpopularniejszych postanowień noworocznych. Czy rzeczywiście styczeń jest najważniejszym miesiącem dla biznesu związanego z tym obszarem? Jakie sporty są najpopularniejsze w Europie? Na te pytania próbuje odpowiedzieć ShopAlike.

Firma przeprowadziła analizę zainteresowania Europejczyków zakupem sprzętu sportowego. Wykorzystano dane własne portalu ShopAlike oraz LadenZeile.

Według Stowarzyszenia Bioinformatycznego z Barcelony (BIB) Finlandia, Szwecja i Dania to kraje europejskie, których mieszkańcy najchętniej uprawiają regularnie sport. Z kolei państwa Europy Południowej, jak Hiszpania czy Włochy, są poniżej średniej europejskiej.

Choć państwa różnią się od siebie pogodą i krajobrazem, w danych można dostrzec ogólne tendencje dla całego kontynentu. Sporty rowerowe i kemping odgrywają znaczącą rolę w wielu krajach. Pokazuje to, że kontakt z naturą staje się czymś więcej niż chwilowym trendem dla wielu Europejczyków.

Zamiłowanie do innych dziedzin sportowych wynika także ze świadomości potrzeby dbania o środowisko. Przykładem tego jest popularność hulajnogi – formy transportu przyjaznej dla przyrody.

O badaniu
W badaniu „Sportowe trendy w Europie” wykorzystano dane zebrane w okresie od listopada 2016 r. do listopada 2017 r. Baza zawiera informacje o użytkownikach z 13 krajów Europy: Austrii, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Polski, Słowacji, Szwecji, Włoch i Węgier.

Dane zostały przeanalizowane w celu zrozumienia zachowania użytkowników platform ShopAlike, LadenZeile oraz Umsolugar, należących do firmy Visual Meta.

11 stycznia 2018

Czytaj także
Reklama
Reklama