W Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu rozcieńczano mleko wodą?
  • 0
  • 0
19.09.2019

W Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu rozcieńczano mleko wodą?

W Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu rozcieńczano mleko wodą i fałszowano dane dotyczące ilości dostarczonego mleka – podaje „Głos Wielkopolski”. Policja zatrzymała w tej sprawie 11 osób.

Wśród zatrzymanych są pracownicy Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu oraz rolnicy dostarczający mleko. Usłyszeli oni zarzut działania na szkodę spółki. Wszyscy przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

Pracownicy zawyżali ilość dostarczonego przez rolników mleka. W wyniku działań spółdzielnia płaciła za mleko wyższe kwoty, niż powinna. Rolnicy z kolei dzielili się nadwyżką z pracownikami. Proceder miał trwać co najmniej kilka lat.

Prokuratura nie wyklucza dalszych zatrzymań. Wśród produktów Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu znajduje się m.in. mleko zagęszczone niesłodzone i słodzone, śmietanka UHT, mleko w proszku czy masło. Wszystkie z charakterystyczną krówką na opakowaniach.

Źródło: www.gloswielkopolski.pl

Nertte

4 tygodnie temu

Ciężko w to uwierzyć. Próby na zawartość wody w mleku były w Polsce znane już ponad 20 lat temu i są stosunkowo proste do przeprowadzenia. Żaden rolnik nie ryzykowałby takich akcji. Hodowla krów mlecznych to niewyobrażalnie ciężka praca. Jestem w stanie uwierzyć, że mogli być to pracownicy wewnątrz zakładu. Poza tym przypomnę, każde mleko jest mocno przetwarzane i "rozwadniane" w mleczarniach. Prosty przykład, mleko prosto od krowy ma ponad 4% tłuszczu, a ile % widzicie na opakowaniach?

Andersen

4 tygodnie temu

@Nertte: Rozwadniane?
Jest ODTŁUSZCZANE na różne sposoby, co najwyżej, a pozyskany tłuszcz wykorzystany do innych produktów nabiałowych.

19 września 2019