Smaczne i gustowne prezenty firmowe
  • 0
  • 1
12.10.2020 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Smaczne i gustowne prezenty firmowe

Święta tuż za rogiem i jak co roku wielu właścicieli firm i menadżerów zastanawia się nad prezentami firmowymi, zarówno dla pracowników, jak i klientów. Czym poza typowymi gadżetami firmowymi w postaci toreb, kubków, długopisów i kalendarzy możemy obdarować naszych pracowników?

Prezenty firmowe to ważny element tworzenia przyjaznego wizerunku firmy, budowania lojalności wobec marki, a czasem też skutecznej reklamy. Święta Bożego Narodzenia i końcówka roku są szczególnym momentem, w którym pamięć o naszych pracownikach i klientach jest w dobrym tonie, więcej – członkowie naszego zespołu i kontrahenci często wręcz oczekują, że będzie to czas wyjątkowy, wzajemnej życzliwości i okazywania sobie pamięci przez drobne gesty. A może zamiast tradycyjnych gadżetów, które dostają wszyscy i wszędzie, postawmy na oryginalność świątecznego prezentu firmowego?

Czekoladowy upominek

 Chyba nie ma osoby, która nie lubi czekolady. Najpopularniejsza mleczna, wykwintna deserowa czy najsłodsza biała – każda ma swojego wielbiciela. Dobrej jakości belgijska czekolada to prezent, który ucieszy podniebienie, ale też będzie w dobrym guście. W przeciwieństwie do innych słodyczy czekolada to nie tylko zastrzyk kalorii, ale zdrowa przekąska, która dzięki węglowodanom dostarcza naszemu organizmowi energii, zwiększając produkcję endorfin, poprawia nastrój, a będąc źródłem magnezu – wzmacnia pamięć i koncentrację. Czy czekoladki to dobre upominki świąteczne dla klientów czy partnerów biznesowych? Jak najbardziej!

Spersonalizowany prezent

Manufaktury czekolady umożliwiają spersonalizowanie prezentu i przygotowanie go zgodnie z indywidualnym zamówieniem. Możemy na przykład poprosić o umieszczenie na opakowaniu czekoladek logo firmy, motta przewodzącego naszej firmie czy zdjęcia (np. uwieczniającego ważne chwile w życiu przedsiębiorstwa). Wybrany napis (motto firmy czy nazwiska partnerów biznesowych, którym chcemy podziękować) może być umieszczony w postaci nadruku, ale też wygrawerowany na drewnianej szkatułce skrywającej czekoladowe słodkości lub umieszczony na wstążce owijającej opakowanie czekoladek.

Moc pierwszego wrażenia

Nie bez znaczenia jest opakowanie w jakim wręczamy prezent. Czekoladowe słodycze kupimy w gustownych, eleganckich pudełkach, estetycznych puszkach i atrakcyjnych drewnianych szkatułkach. Takie opakowanie jedynie wzmocni wartość prezentu, a niewykluczone, że obdarowany prezentem, po skonsumowaniu zawartości puszki czy szkatułki, zostawi ją sobie na pamiątkę, która będzie mu przypominała o naszej firmie.

Dawny smak w nowe formie

Obecnie czekoladki to już nie tylko kilka modeli na krzyż. Mistrzowie czekoladowego rzemiosła naprawdę potrafią zaskoczyć bogactwem kształtów i form. Poza tradycyjnymi pralinkami możemy pokusić się na pokryte czekoladą orzechy makadamia, egzotyczne owoce w czekoladzie, a nawet… papryczkę chilli. Dla prezentów bardziej nieformalnych i osób obdarzonych dużym poczuciem humoru stworzono czekoladowe figurki imitujące butelki dobrego piwa czy płytę gramofonową. Niektóre figurki z czekolady można spotkać w tak ekstrawaganckich kształtach, jak narzędzia, przybory do golenia czy akcesoria do jazdy konnej.

  • 1

12 października 2020

  • 0
  • 2
  • 0
  • 0
  • 0
12.10.2020

Społeczna odpowiedzialność to już niezbędny element strategii biznesowych. Wyniki badania „Menedżerowie CSR”

Wyniki badania „Menedżerowie CSR” pokazują coraz silniejszą integrację wartości CSR z biznesową działalnością firmy. Zjawisko to dostrzegło w swoich firmach niemal 80 proc. respondentów. Forum Odpowiedzialnego Biznesu opublikowało najnowszą edycję badania przeprowadzonego wśród osób odpowiedzialnych w firmach w Polsce za CSR i zrównoważony rozwój.