Serwis społecznościowy ClippGo! rusza w Polsce
  • 1
  • 3
8.01.2020

Serwis społecznościowy ClippGo! rusza w Polsce

Rozpoczynają się publiczne testy serwisu społecznościowego ClippGo! Jego użytkownicy mogą publikować wiadomości i zdjęcia w rozszerzonej rzeczywistości, a dzięki geolokalizacji tworzyć m.in. własne gry terenowe. Testy trwają w Europie, w tym w Polsce.

ClippGo! to nowa aplikacja społecznościowa wykorzystująca geolokalizację i rozszerzoną rzeczywistość. Jak przekonują jej twórcy, wyróżnia ją dynamiczny feed treści, zmieniający się wraz z przemieszczaniem się użytkownika. Wystarczy mieć uruchomioną aplikację, aby odkrywać treści z każdym krokiem.

Clipp to wiadomość składająca się z tekstu o długości 255 znaków i/lub zdjęcia. Można ją opublikować i odszukać w terenie. Treści w aplikacji wyświetlane są w zależności od miejsca, w którym przebywa użytkownik.

Chcemy poruszyć internautów na dobre. Dzięki aplikacji łatwiejsze będzie budowanie dynamicznych mikrospołeczności skupionych wokół danego miejsca, wydarzenia. Stwarza to nowe podejście do tworzenia i dystrybucji treści przez użytkowników serwisów społecznościowych – mówi Jarosław Rybus, współtwórca serwisu.

W pierwszej wersji testowej aplikacji dostępne są: publikowanie zdjęć i tekstów (clippów), komentowanie, polubienia, powiadomienia (mentions). Wkrótce udostępniona zostanie możliwość publikowania clippów prywatnych. Dzięki niej będzie można zostawiać w przestrzeni ukryte wiadomości tylko dla znajomych, przypięte do danego miejsca, np. w domu dla rodziny lub w biurze dla współpracownika.

Aby rozpocząć publikowanie i szukanie clippów w terenie, należy pobrać bezpłatną aplikację ClippGo! i ją uruchomić. Obecnie producent zaprasza do tworzenia clippów w przestrzeni i testowania oraz przesyłania uwag. Twórcy zastosowali w aplikacji nowy protokół bezpieczeństwa TLS 1.3.

Aplikacja dostępna jest na razie tylko dla użytkowników Androida – zarówno w Google Play, jak i w sklepie z aplikacjami firmy Huawei (App Gallery). Producent zapowiada wersję na iOS w pierwszej połowie 2020 r. Twórcami ClippGo! są byli członkowie zespołu tworzącego Gadu-Gadu w okresie szczytowej popularności komunikatora.

  • 3
ClippGo!

ClippGo! – nowa aplikacja społecznościowa

ClippGo!
ClippGo!

8 stycznia 2020