Scrabble z nową identyfikacją wizualną
  • 0
  • 4
31.08.2021

Scrabble z nową identyfikacją wizualną

Scrabble – marka klasycznej planszowej gry słownej, należąca do portfolio firmy Mattel ma zmienioną identyfikację wizualną. Zmieniono logo, kolorystykę, projekt opakowania, planszy, woreczków i płytek z literami. Nowa szata graficzna to krok w stronę repozycjonowania jako uniwersalnej gry, która może być rozrywką dla każdego.

Logotyp został uproszczony minimalistycznym, bezszeryfowym fontem. Zmianie uległa również kolorystyka. Zielony z ciepłej, żółtej tonacji został zastąpiony zimniejszym odcieniem z niebieskiej gamy. Kolory wyróżniające pola premiowe na planszy są z kolei zamienione na wyrazisty róż, granat, żółć i zieleń.

Wprowadzenie nowej identyfikacji wizualnej to działanie w stronę poszerzenia grupy docelowej i podkreślenia uniwersalnego charakteru gry. Lekka kolorystyka i typografia mają być dopełnieniem inkluzywnego przekazu marki. Podkreśla się w nim, że przy planszy spotykają się różne światy, a graczem może zostać każdy – niezależnie od wieku, wykształcenia czy znajomości niuansów językowych.

– Scrabble to przede wszystkim dobra zabawa i nieprzewidywalna, kreatywna rozrywka, która wzbogaca słownictwo i pobudza wesołą rywalizację. Zmiana identyfikacji wizualnej to działanie w stronę przełamania stereotypu, że planszowe rozgrywki słowne są zarezerwowane dla purystów językowych. Lekka i bardziej aktualna szata graficzna wpisuje się w trendy i jest skierowana do wszystkich grup wiekowych. Scrabble to uniwersalna, familijna gra łącząca pokolenia, kultury i światy – mówi Karolina Domańska, associate brand manager Mattel Poland.

Kampania dotycząca tych zmian obejmie działania z obszaru digital i influencer marketingu. Za ich przygotowanie i realizację odpowiada butikowa agencja kreatywna Coollective.

  • 4
Scrabble

Scrabble mają nową identyfikację wizualną, fot. Teri Weber

Erik Kuang

Justyna

4 tygodnie temu

Bardzo lubię takie słowne gry, gdzie z rozsypanki liter trzeba układać słowa. :) Mam nie tylko tą, ale również Gimatriks, gdzie oprócz słów układa się od razu ich wartość liczbową po znaku równości, także gra jest podwójnie trudna i trzeba się przy niej mocno główkować :)

30 sierpnia 2021