Santander głównym sponsorem rozgrywek League of Legends w Europie i Ameryce Łacińskiej
  • 1
  • 1
16.06.2022

Santander głównym sponsorem rozgrywek League of Legends w Europie i Ameryce Łacińskiej

Grupa Santander ogłosiła zawarcie wieloletniej umowy, na mocy której zostanie głównym sponsorem League of Legends European Championship (LEC) i Liga Latinoamérica (LLA). Podczas wydarzenia zorganizowanego w Madrycie najbardziej znani streamerzy, artyści i gracze LoL uczestniczyli w ogłoszeniu zaangażowania się Grupy Santander w sponsoring e-sportu.

League of Legends jest najbardziej popularną grą e-sportową na świecie. Jej mistrzostwa świata 2021 przyciągnęły jednocześnie prawie 74 mln widzów. Średnia minutowa widowni wynosiła według organizatora nieco ponad 30 mln. Czyni je to jednym z najchętniej oglądanych wydarzeń e-sportowych na świecie.

Nowa umowa sponsoringowa wprowadza Santander do globalnego ekosystemu e-sportu

Będzie wspierać bank w promocji innowacji, różnorodności i cyfryzacji. Pod hasłem „Level up your dreams” Grupa Santander chce zbudować nową społeczność, która pomoże młodym pokoleniom osiągać sukcesy.

Partnerstwo z LoL European Championship i Liga Latinoamérica to umowa w 100% dotycząca mediów cyfrowych. Uzupełni ona inne globalne sponsoringi banku dotyczące F1 i piłki nożnej. Dzięki tej umowie bank będzie również sponsorem Mistrzostw Brazylii LoL (CBLOL). Grupa ma już doświadczenie w sponsoringu wydarzenia na lokalnym poziomie. Dotychczas Openbank był zaangażowany jako sponsor hiszpańskich rozgrywek.

Jako partner lig e-sportowych League of Legends w Europie (LEC) i Ameryce Łacińskiej (LLA i CBLOL), Santander będzie angażował się w różne aktywności promujące markę i zwiększające świadomość w społecznościach gry podczas wydarzeń e-sportowych. W tym m.in. poprzez pozycjonowanie logo, treści specjalne, obecność reklamową w przerwach transmisji, banery czy np. bilety VIP na finały.

14 czerwca w Madrycie odbyła się globalna prezentacja nowego partnerstwa w świecie e-gamingu

Wydarzenie prowadził Medic, kultowy komentator League of Legends, który ma ponad 250 tys. obserwujących. Było też transmitowane na całym świecie na Twitchu i innych platformach przez hiszpańskiego streamera Cristinini. Ten ma ponad 3 mln obserwujących.

Premiera obejmowała pokaz freestyle z kilkoma znanymi artystami, takimi jak piosenkarka Nicki Nicole, raper Chuty i mistrzyni freestyle Sara Socas. W wydarzeniu tym uczestniczyli również najbardziej rozpoznawalni gracze z różnych krajów, tacy jak Alan Q, Inspired i Jukes.

  • 1
Santander głównym sponsorem League of Legends

Santander głównym sponsorem League of Legends

 

16 czerwca 2022

15 czerwca 2022