Samsung postawił na Times Square ekran o wielkości pięciu kortów tenisowych
  • 1
  • 3
21.06.2019

Samsung postawił na Times Square ekran o wielkości pięciu kortów tenisowych

Samsung Electronics zainstalował ogromne wyświetlacze LED na kultowym budynku One Times Square w Nowym Jorku. Wyświetlacze zajmują powierzchnię 1081 metrów kwadratowych. Tworzą jedną z największych i najdroższych tego typu instalacji na świecie.

Ekrany na One Times Square można określić mianem najważniejszej sceny reklamowej świata. Służą one do wyświetlania dowolnych treści reklamowych oraz transmisji na żywo.

Cały trzymiesięczny proces budowy można zobaczyć na filmie poklatkowym (timelapse). Przedstawiono w nim działanie wyświetlaczy zarówno w dzień, jak i w nocy.

Nowojorski Times Square jest nie tylko miejscem o dużym natężeniu ruchu. To także symboliczne centrum amerykańskiej kultury i handlu. Budynek, w którym kiedyś mieściła się siedziba „The New York Timesa”, to najbardziej rozpoznawalny obiekt całego placu. Na szczycie 25-piętrowej budowli umieszczona jest słynna, opadająca w ostatni wieczór roku kula, która stanowi centralny punkt nowojorskich tradycji sylwestrowych.

Zaprojektowaniem, dostawą, produkcją i instalacją wyświetlaczy zajęła się firma Prismview, spółka zależna Samsung Electronics America. Do budowy ścian LED wykorzystane zostały ekrany Samsung LED serii XPS o wzmocnionej konstrukcji.

  • 3

21 czerwca 2019

20 czerwca 2019

19 czerwca 2019