„Samotność w święta boli najbardziej” – kampania Stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich
  • 1
  • 1
2.12.2019

„Samotność w święta boli najbardziej” – kampania Stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich

Jak co roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich organizuje kolacje wigilijne dla starszych, samotnych osób. Organizacja rozpoczęła też kampanię, której celem jest zebranie funduszy na realizację tego projektu. Akcja „Podaruj wigilię” ruszyła 26 listopada i potrwa do końca roku.

Organizowana od wielu lat przez stowarzyszenie akcja fundraisingowa „Podaruj wigilię” zwraca uwagę, jak trudnym i bolesnym doświadczeniem jest samotność starszych osób, szczególnie w święta.

Podobnie jak w zeszłym roku, agencja BBDO Warszawa opracowała pro publico bono strategię i kreację wielokanałowej kampanii promującej akcję. Kampania 360 stopni obejmuje:

  • film emitowany w stacjach telewizyjnych oraz w Internecie,
  • spoty radiowe,
  • kampanię digital,
  • reklamy prasowe.

W tym roku chcieliśmy pokazać, że ludzie starsi nie są samotni od zawsze. Że mieli życie takie samo, jakie mamy my. Pełne pracy, miłości, znajomych i rodzinnych emocji. Być może, jak my, byli zbyt zajęci codziennymi sprawami, żeby pamiętać o mieszkającej samotnie babci. I wreszcie – tak samo jak my – nie brali pod uwagę, że kiedyś nie będą mieli się do kogo odezwać.

Dlatego są dwa komunikaty. Pierwszy: pomóżmy podopiecznym fundacji. Drugi zatrzymajmy się między pracą a wyjazdami do Azji i zajrzyjmy do babci i dziadka – mówi Kamil Redestowicz, dyrektor kreatywny BBDO.

Darowizny na rzecz stowarzyszenia można wpłacać poprzez stronę kampanii: www.podarujwigilie.pl. Produkcję filmu kolejny rok z rzędu powierzono firmie Papaya Films. Media kupił Starcom. Film wyreżyserował Daniel Jaroszek, jedną z ról zagrała Agata Trzebuchowska, a głosu użyczyła Magdalena Cielecka.

Muzyka wykorzystywana w filmie to utwór „Hold Me in Your Arms Again” w wykonaniu Ran Nir, udostępniony przez agencję Track & Fields. Za postprodukcję obrazu odpowiadał Televisor, a za udźwiękowienie Efektura.

  • 1
Mali Bracia Ubogich

Mali Bracia Ubogich

1 grudnia 2019

29 listopada 2019