Rusza polska aplikacja streamingowa Empik Music
  • 0
  • 5
6.05.2020

Rusza polska aplikacja streamingowa Empik Music

Empik rozszerza swoje portfolio produktowe o aplikację do streamingu muzyki – Empik Music. Na start użytkownicy znajdą tam miliony utworów największych wytwórni, tysiące tekstów piosenek oraz inspiracje muzyczne od gwiazd i ekspertów. W tym autorską playlistę Wojciecha Manna z premierą w każdy wtorek.

Nowa usługa przeznaczona na smartfony jest w pełni zintegrowana z pozostałymi produktami działającymi pod szyldem marki. Do logowania wystarczy jedno wspólne konto Empik.com. Za abonament można płacić także w salonach stacjonarnych, bez konieczności podpinania karty. Użytkownicy Empik Premium mogą aktywować aplikację na 2 miesiące za darmo.

Muzyka od zawsze stanowiła jeden z filarów działalności biznesowej Empiku, dlatego chcemy dalej umacniać pozycję rynkową w tym segmencie. Na podstawie struktury zakupów w naszych sklepach obserwujemy, że tradycyjne nośniki wciąż mają się bardzo dobrze. Od kilku lat postępuje jednak coraz silniejsze skierowanie do świata wirtualnego i przeniesienie muzyki do sfery digital.

Poprzez wykorzystanie największych atutów naszej marki, takich jak doskonałe rozumienie rynku muzycznego oraz znajomość przede wszystkim polskich artystów i producentów, a także doświadczenie technologiczne, rozpoczynamy działalność w świecie muzyki cyfrowej. Empik Music – w pełni polska aplikacja do streamingu – to dla naszej marki naturalny ruch w rozwoju oraz rozbudowa ekosystemu produktów i usług cyfrowych – mówi Ewa Szmidt-Belcarz, prezes Grupy Empik.

Empik Music oferuje dostęp do katalogu muzyki światowej oraz katalogu muzyki polskiej. Biblioteka systemu obejmuje kilka milionów utworów największych światowych wytwórni muzycznych, m.in. Universal Music Group, Warner Music Group czy Sony Music Entertainment, a także setek zagranicznych i polskich wytwórni niezależnych (m.in. Kayax). Jest stale rozszerzana.

W aplikacji będą pojawiać się także utwory lub specjalne wykonania dostępne na wyłączność. Na użytkowników czekają autorskie playlisty gwiazd i ekspertów. Przez kilka pierwszych tygodni nową odsłonę autorskiej playlisty „To, co lubię, w moim klubie” będzie co wtorek prezentował Wojciech Mann. Na start aplikacji swoje muzyczne inspiracje zebrali m.in. Sanah, Roksana Węgiel, Pro8l3m, Viki Gabor i inni artyści.

Aplikacja jest dostępna na smartfony z systemem Android (w wersji 6.0 i nowszych) i iOS (w wersji 12 i kolejnych). Użytkownicy mający aktywny abonament mogą swobodnie korzystać z niej także w trybie offline. W tym celu konieczne jest wcześniejsze pobranie wybranych utworów, albumów czy playlist do pamięci telefonu. System umożliwia też przenoszenie playlist dostępnych w innych serwisach streamingowych do Empik Music.

W standardowej ofercie Empik udostępnia 30-dniowy bezpłatny okres próbny przy podpięciu karty kredytowej do konta i wyborze wariantu miesięcznego abonamentu, a także 3 warianty abonamentu płatne z góry na 3, 6 i 12 miesięcy. Jak podkreśla marka, w przeciwieństwie do innych aplikacji streamingowych dostęp do Empik Music na okres dłuższy niż miesiąc można opłacać również w stacjonarnych placówkach Empiku, bez konieczności łączenia konta w aplikacji z kartą kredytową.

Obecni i nowi użytkownicy usługi Empik Premium mogą aktywować aplikację Empik Music na 2 miesiące za darmo. Pakiet ten wciąż można aktywować bezpłatnie na 60 dni w ramach trwającej do odwołania promocji. Szczegóły znajdują się na stronie www.empik.com.

Analiza barier związanych z użytkowaniem aplikacji streamingowych pomogła nam w przygotowaniu oferty odpowiadającej potrzebom klientów, m.in. uwzględniającej możliwość płatności za abonament nie tylko online, ale także w salonach stacjonarnych. Osoby, które nie chcą podpinać karty kredytowej do wirtualnego konta w aplikacji, mogą opłacać usługę równie wygodnie w kasach naszych sklepów.

Dzięki Empik Music umożliwiamy klientom dostęp do tej samej muzyki, którą do tej pory kupowali w Empiku, ale w wersji streamingowej, z której można korzystać za pomocą smartfona w dowolnym miejscu i czasie. Liczymy na to, że dzięki wprowadzanym udogodnieniom uda nam się przekonać do nowej formy odkrywania muzyki także tę część klientów, która do tej pory nie była przekonana do rozwiązań mobilnych – mówi Łukasz Kmiecik, new business director w Empiku.

  • 5
Empik Music – nowa aplikacja streamingowa

Empik Music – nowa aplikacja streamingowa

Empik Music – nowa aplikacja streamingowa
Empik Music – nowa aplikacja streamingowa
Empik Music – nowa aplikacja streamingowa
Empik Music – nowa aplikacja streamingowa

6 maja 2020